The Walking Dead: Rick Grimes Ne Zaman Dönüyor?

Rick Grimes Ne Zaman Dönüyor

Rick Grimes ne zaman dönüyor? Ne zaman ekranlara geri dönecek? bu iki soru TWD fanları olarak sürekli aklımıza takılan sorulardan birkaçı. Ülkemizde de bir dönem televizyonlarda boy gösteren fenomen dizi The Walking Dead 10. sezonuyla serüvenine devam ediyor.

Sizi, Covid-19 nedeniyle çekimleri durdurulan dizinin en önemli karakterlerinden olan polis Rick Grimes ne zaman diziye geri döneceğini, karaktere ne olacağı hakkında bilgilendireceğim. Ayrıca, dizinin yeni bölümlerinin ne zaman başlayacağını öğrenmek için buradaki haberimizi okuyabilirsiniz.

Rick Grimes Ne Zaman
9. sezon 5. bölümden Rick.

En son The Walking Dead’de neler olmuştu?

AMC, The Walking Dead’in 9. sezon 5. bölümünü (Sonrasında Olacaklar) şefimiz Rick Grimes’ın son bölümü olarak önümüze sundu. Bir karakterin son bölümü demek, o karakterin başına çok kötü şeylerin geleceği anlamına da gelir. Bu, The Walking Dead için bir gelenek haline gelmiştir.

Ama bildiğiniz gibi bu “Sonrasında Olacaklar” bölümünde böyle olmadı. Yani Rick, bu bölümde ölmedi. Ancak, arkadaşlarının hayatını kurtarmak istediği ve daha fazla insanın ölümüne neden olmak istemediği için üzerinde bulunduğu köprüyü patlattı. Buna rağmen yine de hayatta olduğunu bize göstermişlerdi.

Rick Grimes Ne Zaman
“Sonrasında Olacaklar” bölümünden Rick.

Hâlâ gizemi tam olarak açıklanmayan Jadis, nehrin kıyısında Rick’e ulaştı ve heliköpterdeki insanlarla radyodan iletişime geçti. Söz verdiği gibi elinde bir “A” yoktu fakat Rick, onun “B”si olmuştu. Bu yayın sonrası helikopterdekiler Rick’i “B” olarak kabul edip ikisini helikoptere almışlardı ve böylelikle Rick tekrar güvende olmuştu.

Aslında bu bölümü Rick Grimes’ın son bölümü olarak kabul edebiliriz. Çünkü Rick’i canlandıran aktör Andew Lincoln, dizinin Atlanta’daki ağır çekimleri yüzünden Londra’da yaşayan ailesiyle birlikte istediği kadar vakit geçiremediğinden yakınıyordu. Artık vaktini ailesi ile beraber geçirmeyi tercih ettiğini de söylemişti.

Rick Grimes Ne Zaman
“Sonrasında Olacaklar” bölümünden Jadis.

Rick Grimes Ne Zaman Dönecek?

Tüm bunlara rağmen AMC, Rick Grimes’ın kalan maceralarının bir sinema filmi olarak devam edeceğini açıkladı! Andrew Lincoln, Rick karakterine The Walking Dead dizisinde son kez hayat verecek. Ayrıca, 10. sezonun 13. bölümünde Michone’un yaşadıklarından sonra, onun da sinema filminde Rick’e katılması bekleniyor. Özetle, Rick ve Michonne’un macerasına beyaz perdeden izlemeye devam edeceğiz!

Danai Gurira in The Walking Dead (2010)
10. sezon 13. bölümden Michonne.

The Walking Dead: Rick Grimes Ne Zaman Dönüyor? adlı haberin sonuna geldik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.