The Walking Dead Yaratıcısı, Irkçılığa Mesajlar Verdi

The Walking Dead Yaratıcısı

The Walking Dead Yaratıcısı Robert Kirkman, Black Lives Matter hareketini desteklemek için konuştu. Dizinin Twitter hesabı, Black Lives Matter’i desteklemek için konuştuğu için “kayda değmeyecek kadar az takipçi kaybetti” dedi.

Geçen hafta (25 Mayıs) Minneapolis’te yaşayan George Floyd’un ölümünden sonra ABD ve dünyada şiddetli protestolar gerçekleşti.

Spor, müzik, film ve televizyon dünyasından birçok ünlü, adalet hareketini desteklemek için konuşmuşlardı. Bunların arasına The Walking Dead’in sosyal hesapları da eklendi. Sosyal medyadan Black Lives Matter için desteklerini paylaştılar.

Dizinin resmi Twitter hesabı, şovun yıldızı Norman Reedus’un Los Angeles’taki bir protestoya katıldıkları bir dizi görüntünün ardından, “BLM hakkında yayın yaptıktan sonra birkaç takipçiyi kaybettik gibi görünüyor” dedi. “Bırakanların kendilerini bu hayati ırksal meseleler konusunda eğitmelerini ve Siyahi dostlarının yanında olmayı öğrenmelerini umuyoruz.”

The Walking Dead Yaratıcısı Kirkman’dan açıklama

Tweetden alıntı yaparak ve kendi düşüncelerini ekleyen The Walking Dead yaratıcısı Kirkman şöyle yazdı: “#TWDfamily, ancak tüm üyeler aynı güvenlikli, güvenceli ve refah seviyesinden hoşlanıyorsa bir ailedir. Hepimiz haksızlığa gözlerimizi açmak için gereken işi yapalım, böylece umarım bu nefret zamanını, öğrenme ve ilerleme zamanına dönüştürebiliriz. #BLM.”

George Floyd’un ölümü üzerine dünya çapında protestolar düzenlendi ve 3 Haziran’da Londra’daki Black Lives Matter protestosuna Primal Scream, Dua Lipa, Ghostpoet ve Star Wars ‘John Boyega’nın da aralarında bulunduğu bir dizi İngiliz müzisyen ve aktör katıldı.

Eski Minneapolis polis memuru Derek Chauvin, George Floyd’un ölümü üzerine ikinci derece cinayet ve katliamla suçlanırken, devam eden diğer üç memur şimdi ikinci derece cinayete yardım ve yataklık etmekten ve ikinci derece cinayete yardım ve suçlamadan suçlanıyor.

The Walking Dead, koronavirüs sona erdikten kısa bir süre sonra 10. sezonunu yayınlayacak. Yapımcılar, virüs nedeniyle yayınlamayı durdurmak zorunda kaldıkları bölümün hazırlanmasının “çok çok yakın” olduğunu söylemişti.

The Walking Dead Yaratıcısı, Irkçılığa Mesajlar Verdi adlı haberinin sonuna geldik. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!