The Witcher 2.Sezon Hakkında Tüm Bildiklerimiz

Henry Cavill’in başrolde oynadığı The Witcher 2.sezonu hakkında yeni gelişmeler geldi, dizinin gelecekte nasıl ilerleyeceğine hep birlikte göz atalım.

Netflix’in sevilen uyarlama dizisinin çekimlerine şu an ara verilmiş olsa da hayranlar Rivyalı Geralt karakteri için beklenenleri biliyorlar. Dizinin 2.Sezon Hakkında Tüm Bildiklerimiz yazısında size bilinen her şeyi aktaracağız.

The Witcher 2.Sezon

The Witcher 2.Sezon Tüm Gelişmeler

Cavill, büyücü Yennefer’ı canlandıran Anya Chalotra ve Prenses Ciri’yi canlandıran Freya Allan ile başrollerde yer aldığı yüksek bütçeli fantastik dizi diziye dönmek için hazır. Dizinin 2021 yılında döneceği düşünülüyor. 2. Sezonun çekimleri 2020’nin başlarında başladı ancak koronavirüs nedeniyle durduruldu. Geçtiğimiz günlerde Netflix çekimlerin 17 Ağustos’ta devam edeceğini paylaştı.

The Witcher 2.Sezon

76 milyon kişi tarafından izlenen ve çok beğenilen dizi karışık hikayesi ve doğrusal olmayan zaman çizelgesi yüzünden eleştirilmişti. İlk bölümlerde ana karakterlerin tanıtılması ile 2.sezonun hikayesi daha anlaşılır olacak gibi gözüküyor. Netflix gelecek bölümlerin konusu ile ilgili çok bilgi vermemiş olsa da Andrzej Sapkowski’nin kitapları ve oyunların kaynak olarak kullanacağını düşünüyoruz.

Yeni Gelişmeler

The Witcher 2.Sezon Hakkında Tüm Bildiklerimiz yazısında değinmek istediğimiz bir diğer konu da uyarlama olacak. The Witcher’ın ilk bölümlerimlerin Son Dilek ve Kader Kılıcı’ndan uyarlandığını düşünürsek, yeni bölümler büyük ihtimalle Elflerin Kanı’ndan uyarlanacak. Savaş, Cintra’nın düşüşü ve Ciri’nin kaçışını izlediğimiz ilk bölümlerden bir yıl sonra yer alacak Elflerin Kanı, Geralt’ın Ciri’ye yol göstermeye çalışmasını ve onu yakalamak isteyen Nilfgaardlı Cahir’den korumasını konu alacak.

The Witcher 2.Sezon

Dizinin yapımcısı 2.sezonun merkezinde Ciri’nin olacağını söyledi. Yapımcı Lauren Schmid Geralt’ın çok sevilen canavar avı sahnelerinin geri döneceğini de bizlerle paylaştı. Ayrıca Geralt ve Ciri’nin ‘hayal edebileceğiniz en beklenmedik aile’ olduğunu düşündüğü söyledi.

Bu bildiklerimizden Geralt’ın yeni bölümlerde yalnız takılan bir witcherdan başkalarına karşı sorumlulukları olan birine dönüşünü görebileceğimizi çıkartabiliriz. Benzer bir şekilde Ciri de Yennefer sayesinde büyü gücünün farkına varıp değişecek, yani yeni bölümlerde iki karakteri birlikte görebileceğiz.

Geralt’ın Geçmişini Öğreneceğiz

Netlix, Lambert, Coën ve Eskel karakterlerinin de diziye katıldığını duyurdu. Kitap ve oyunlardan tanıdığımız bu efsungerlerden Coën ve Lamber Ciri’ye efsunger gibi dövüşmeyi öğretiyor. Buradan da yeni bölümlerde Geralt’ın Ciri’yi Kurtlar Okulu ve withcerların sığınağı Kaer Morhen’e götüreceğini çıkartabiliriz.

Başka bir önemli gelişme ise Killing Eve’den Konstantin olarak tanıdığımız Kim Bodnia’nın Vesemir olarak diziye katılması. Vesemir de eğitiminde Ciri’ye yol gösterecek bir karakter. Ayrıca kitaplarda Kaer Morhen’deki katliamdan kurtulan az sayıdaki withcerlardan biri. Yapımcı bu sezonda Geralt’ın ailesi ile ilgili daha fazla bilgi edineceğimizi ve bu ailenin Geralt için witcherların kardeşliğinden oluştuğunu söyledi.

Kısaca yeni bölümler Geralt’ın Ciri’ye babalık yapmasını ve kendi baba figürü ve kardeşi olarak gördüğü witcherlarla yeniden bir araya gelmesini konu alacak. Böylece Geralt’ın eğitimini ve Witcher mitolojisini daha iyi anlayabileceğiz. Elimizdekilere bakılırsa The Withcer’ın yeni bölümleri çok umut vaat ediyor.

The Witcher 2.Sezon Hakkında Tüm Bildiklerimiz yazımızın sonuna geldik. The Witcher 2.Sezon hakkında daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR