TOGG Fabrikasının Temel Atma Tarihi Belli Oldu

TOGG Fabrikasının Temel Atma Tarihi

TOGG fabrikasının temel atma tarihi belli oldu. Herkesi heyecana sokan ve sevindiren bu müjdeyi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank verdi.

Tasarım tescilinden sonra bir büyük adım daha atılıyor ve yerli otomobil üretileceği yuvaya kavuşuyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın attığı tweet’le daha önce ipuçları paylaşılan ilgili gün resmen belli oldu.

TOGG Fabrikasının Temel Atma Tarihi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın katılımıyla gerçekleştirilecek olan törende COVİD-19 önlemleri sebebiyle sınırlı sayıda konuk bulunacak. Sadece Türk halkı tarafından değil, dünya basını tarafından da heyecanla beklenen bu etkinlikte gözler Gemlik’in üzerinde olacak. Tamamen elektrikli olacak olan otomobil, otonom sürüş desteğine de sahip olacak. Yerli otomobil projesinin başında da 5 büyük Türk girişim firmasının bulunduğunu da hatırlatmış olalım.

Uzun süredir merak ettiğimiz bazı detayları da öğreneceğimizi umduğumuz 18 Temmuz’daki töreni hepimiz iple çekiyoruz.

TOGG Fabrikasının Temel Atma Tarihi

Ayrıca, yerli otomobil için herkesin kendisine özel görsel oluşturabileceği bir internet platformu paylaşıldı. Siz de aşağıda vereceğimiz bağlantıyla beraber kendi yerli araç görselinizi oluşturabilir, ilgili görseli çevrenizdekilerle paylaşarak bu heyecana ortak olabilirsiniz.

Görsel oluşturma

Gelişmelerden haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.