Top 10 İyiden Kötüye Marvel Filmleri Sıralaması

Top 10 iyiden kötüye Marvel filmleri sıralaması yazımıza hoş geldiniz. Korona virüsünün hayatlarımızı etkilediği şu günlerde, her ne kadar hemen hemen herkes normalleşmiş gözükse de, vaka sayılarına baktığımız zaman evde oturmak ve tedbirleri elden bırakmamak daha iyi gibi gözüküyor. Biz de sizler için, yayınlanmış olan bütün ilgili yapımları iyiden kötüye sıralamaya karar verdik. Bu bağlamda, öncelikle bütün eserleri izlemiş olmanız gerekmekte. Eğer bütün yapımları kronolojik sıralamaya göre izlemediyseniz, sizler için aşağıda kronolojik sıralamasını da verelim;

 • Iron Man
 • The Incredible Hulk
 • Iron Man 2
 • Thor
 • Captain America: The First Avenger
 • The Avengers
 • Iron Man 3
 • Thor: The Dark World
 • Captain America: The Winter Soldier
 • Guardians of the Galaxy
 • Avengers: Age of Ultron
 • Ant-Man
 • Captain America: Civil War
 • Doctor Strange
 • Guardians of the Galaxy Vol. 2
 • Spider-Man: Homecoming
 • Thor: Ragnarok
 • Black Panther
 • Avengers: Infinity War
 • Ant-Man and the Wasp
 • Captain Marvel
 • Avengers: Endgame
 • Spider-Man: Far From Home
marvel logo

Top 10 İyiden Kötüye Marvel Filmleri Listesi

Öncelikle yaptığımız bu listenin tamamen bizim fikirlerimizi yansıttığını belirtelim. Eğer, yerinin değişmesini düşündüğünüz bir yapım varsa ya da sizin listenizin daha iyi olduğuna inanıyorsanız yorumlarda belirtebilirsiniz. Bu tarz yapımlarının hemen hemen her filminde aynı konsepti ve şemayı izlediğini düşünüyoruz, bu listede öne çıkan ve sivrilen çoğu yapım bu konseptin zincirlerini kırabilmiş yapımlar. İsterseniz uzatmadan sıralamaya geçelim;

Captain America The Winter Soldier

Top 10 İyiden Kötüye Marvel Filmleri Listesi captain america the winter soldier

Top 10 İyiden Kötüye Marvel Filmleri Listesinin başlangıcını Yüzbaşı ile açıyoruz. Kış Askeri, bizim en çok sevdiğimiz yapım. Russo kardeşlerin MCU’nun genel ciddiyetsizliğini kırarak hem gerilim hem de “bütün dünya bize karşı” hissini muazzam veren bu yapım, listenin en başında kendisine yer buluyor. Hem mükemmel bir anlatışa sahip olması hem de ana karakterimizin aydınlatılmamış geçmişinden yola çıkarak kurgulanan mükemmel hikayesiyle Kış Askeri, favori Marvel yapımımız.

Iron Man

iron man

Her şeyi başlatan ve Robert Downey’i ilk defa Demir Adam rolünde gördüğümüz bir eser. Iron Man’in yeri bizim için çok ayrı; çünkü MCU’nun hemen hemen her işinde kullandığı “kötü adam” ve “iyi adam” formülünü kullanan, ortaya çıkmasını sağlayan ilk yapımdı Iron Man. Hatta, inanır mısınız, ilk defa denendiği için biz bu formülü çok beğenmiştik.

Captain America: The First Avenger

captain america the first avenger

Bu yapımı ilk izleyişimizde pek beğenememiştik. Ancak, her şey bittiğinde ve filmi tekrar izlediğimizde şunu fark ettik ki; İlk İntikamcı mükemmel bir altyapı çalışması. Kaptan’ın gelişimini en doğru biçimde anlatması, Kaptan’ın motivasyonuna mükemmel bir altyapı eklemesi ve anlattığı hikayeyle İlk İntikamcı; bizim Kaptan’a “KAPTAN” bakış açısıyla bakmamızı sağlayan eser olarak öne çıkıyor.

The Incredible Hulk

the incredible hulk

Top 10 İyiden Kötüye Marvel Filmleri Listemizin en ilginç yapımı bizce bu. Unutulmaya yüz tutmuş olan bu yapım bize göre Marvel için büyük bir dönüm noktası. Biz Hulk’u ilk izlediğimizde çok beğenmiş, her ne kadar klişe ve mükemmel bir olay örgüsü olmasa da gidişatına hayran kalmıştık. Gayet ciddi, sert, fazla mizahı bulunmayan bu dizi bize göre Marvel’ın geri dönüş noktası oldu. MCU, bu noktadan sonra çok nadir olarak yapımlarını ciddi bir çizgide yapmaya başladı.

Avengers Infinity War

avengers infinity war

Infinity War çok zor bir filmdi. Birçok ana karaktere sahip olan ve bu karakterlerin aynı anda anlatılması gereken yapımlar genellikle zor, batırılmaya çok müsait yapımlar olurlar. En azından ben, Infinity War’ın batırılacağını düşünüyorum. Öyle olmadı, Russo kardeşler çalışmanın altından çok rahat kalktı. Evet, Infinity War doğası gereği sanki birkaç fragmanın birleştirilmiş hali gibiydi. Ancak böyle olması gerekiyordu. Dediğimiz gibi, birden fazla ana karakterin hikayesini anlatmak kolay değildir ve Infinity War bunu çok iyi başardı.

Avengers End Game

Top 10 İyiden Kötüye Marvel Filmleri Listesi avengers end game

End Game, Top 10 İyiden Kötüye Marvel Filmleri Listesinde olmazsa olmazdı. Infinity War’ın başlattığı altyapıyı mükemmel oturtan End Game, hem MCU’nun bugüne kadar inşa ettiği bütün geçmişi için mükemmel bir final hem de hayranlar için mükemmel bir fan servisiydi. Oldukça duygusal sahneler barındıran, harika işlenen ve bizleri izlerken kendisine hayran bırakan bu yapım, tam manasıyla bir şaheser.

Captain America Civil War

Top 10 İyiden Kötüye Marvel Filmleri Listesi captain america civil war

Marvel’ın ilk başlarda planları arasında olmayan, ancak DC tarafının Batman v Superman’i duyurduktan sonra kendi iki amiral gemi karakterlerini kapaştırma gerekliliğiyle ortaya çıkan Civil War bize göre en iyiler arasında yer alıyor. Öncelikle, Civil War’un daha potansiyelli olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Yani, kesinlikle daha iyi bir Civil War olabilirdi. Ancak MCU altyapısının hem bu duruma hazır olmaması hem de İç Savaş’ın apar topar yapılma gereği duyulması önünü birazcık kapatmış olabilir. Gene de, Russo kardeşler bize göre bu işin altından da gayet iyi kalkmışlar.

Spider-Man Far From Home

Top 10 İyiden Kötüye Marvel Filmleri Listesi spider man far from home

Her ne kadar Eve Dönüş’ü çok sevemesek de Far From Home, kesinlikle Zendaya fanı olduğumuzdan değil, bizi kendisine bağlamayı başardı. Mahallemizin Örümcek Adamı’nın lise seyahati sırasında başından geçen ilginç olayları anlatan Evden Uzakta, hem işlenişi hem de MCU filmleri arasındaki yeri bakımından oldukça değerli bir konumda.

Doctor Strange

doctor strange

Top 10 İyiden Kötüye Marvel Filmleri Listesinin, diğer yapımlara nazaran, gidişatı ve kurgusu en ilginç yapımı bizce bu. Marvel’ı kozmik bir havaya sokan ve evrenin büyü tarafıyla bizi tanıştıran bu yapım; hem hikayesi hem sunumu hem görselliği hem de Benedict Cumberbatch ve Mads Mikkelsen ile bizi kendisine hayran bırakmayı başardı.

Iron Man 3

Top 10 İyiden Kötüye Marvel Filmleri Listesi iron man 3

İlk İntikamcılar filminin sonundan sonra Tony Stark’ın her şeyden vazgeçmeye çalışmasını anlatan Demir Adam 3, duygusal altyapısıyla beraber takdirimizi kazandırdı. Sürekli panik atak geçiren, yalnızlığıyla öne çıkan, her şeyden kaçmak istemesine rağmen yaptığı işi yapabilecek dünyadaki tek kişi olmasıyla sorumlulukları altında ezilen Stark figürünü biz çok sevdik. Tony’nin sonu da, bu bağlamda, gerçekten üzücü oldu…

Top 10 İyiden Kötüye Marvel Filmleri Listesi Sonu

Top 10 İyiden Kötüye Marvel Filmleri Listesi yazımızın sonuna geldik. An itibariyle Marvel Sinematik Evreni dahilinde, Venom’u da sayarsak, 24 film bulunmakta. Bu filmler arasında bizim en çok beğendiğimiz 10 yapımı sizler için Top 10 İyiden Kötüye Marvel Filmleri Listesi başlığında sıraladık. Siz de kendi fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Top 10 İyiden Kötüye Marvel Filmleri Listesi içeriğimize benzer, daha fazla içerik görmek için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR