Toyota Corolla SUV Versiyonları Yakında Piyasada

Yıllardır başarıyla devam eden ve kullanıcılar tarafından çok sevilen seri evrim geçiriyor. Toyota Corolla SUV versiyonları yakında piyasada olacak.

Son yıllarda oldukça artan SUV ilgisi üreticileri de ucuz seçenekler çıkartmaya itiyor. Firma da bu trendden geri kalmayıp yeni Cross’u tanıttı.

Toyota Corolla SUV Versiyon
Yeni Toyota Corolla Cross

İşte Yeni Toyota Corolla SUV Versiyonu: Cross

Markanın halihazırda RAV4, CHR, CRV ve Land Cruiser gibi araçlar bulunsa da bunlar oldukça pahalı ve gereğinden fazla araçlar. CHR ise oldukça küçük ve ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yetmiyor. İnsanların ihtiyacını fark eden firma, başarısını kanıtlamış ve yıllardır aileler tarafından tercih edilen seriyi SUV’laştırarak hem daha ucuz hem de ailelere daha çok hitap eden bir araç ortaya çıkartmış.

Yeni Cross model iki adet motor seçeneği ile tanıtıldı. Bunlardan biri 1.8 benzinli 141 bg güç ve 175 Nm torka sahip olan CVT şanzımanla kombine edilen önden çekişli versiyon. Diğeri ise yine 1.8 benzinli ve 600 voltluk elektrikli motoru kombine eden 100 bg güç, 142Nm tork üreten e-CVT şanzımana sahip hibrit ünite.

Tasarımında küçük kardeşi Yaris Cross’tan izler barındırsa da RAV4’e benzerliği oldukça dikkat çekici. İç mekanda ise normal araçtan pek bir farkı yok dense yeridir.

Öncelikle Tayland’da satışa çıkacak aracın önümüzdeki aylarda Türkiye’ye de gelmesi ve oldukça başarılı satış rakamları elde etmesi bekleniyor.

Toyota Corolla SUV Versiyon

Toyota Corolla SUV versiyonu haberini sizlere sunduk. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR