Toyota George Floyd Açıklamaları Yaptı

ABD’de süren ulusal protestolar devam ederken Toyota George Floyd açıklamasını gerçekleştirdi. Firma, kişinin ölümüyle alay eden personeli kovdu.

Minneapolis tarafından öldürülen ve ırkçılık karşısında adeta bir sembol haline gelen George Floyd protestoları tüm dünyada devam ediyor. Toyota çalışanlarından oluşan bir grubun paylaştığı video halk tarafından sert bir dille eleştirilirken firma sessizliğni bozarak bir açıklama yaptı. Firma, söz konusu olan alaycı videoyu paylaşan işçilerin artık istihdam edilmeyeceğini dile getirdi.

Toyota George Floyd Açıklama

İşte Toyota George Floyd Açıklaması

Japon otomobil üreticisi ayrıntılara yer vermediği açıklamasında, şirketin ırkçılık söylemlerini ciddiye aldığını söyledi. Bu eylemler içerisinde bulunan kişilerin ise Princeton ve Indiana’daki fabrikalarda artık çalışmadığını dile getirdi. The Independent’ın haberine göre 6 Haziran’da yayımlanan bu video iki işçinin iş hayatını sonlandırdı. Silahsız olan Floyd, bir polis memurunun boynunda neredeyse dokuz dakika diz çökmesinden sonra 25 Mayıs’ta hayatını kaybetmişti. Bu olayın üzerine ülkenin çeşitli bölgelerinde ırkçılık karşıtı, polisin uyguladığı şiddet ve hükümetin yanlış politikaları protesto edilmeye başlanmıştı.

Toyota George Floyd Açıklama

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR