Toyota RAV4 Prime vs RAV4 Hibrit

Toyota RAV4 Prime ve RAV4 Hibrit’i almanızı gerektiren 5 nedeni Toyota RAV4 Prime vs RAV4 Hibrit başlığında listeleyeceğiz.

Şimdiye kadar RAV4’ün Hibrit modeli herkesin favorisiydi. Sadece daha az yakıt tüketimi sunduğu için değil, aynı zamanda daha pürüzsüz ve konforlu bir sürüş sunuyordu. Şimdi ise Toyota, başka bir rekabetçi araç sunuyor: Plug-in hibrit RAV4. RAV4 Prime ismiyle tanıtılan bu otomobilin hibrit modele göre bariz avantaj ve dezavantajları var. Peki hangisini satın almalıyız?

Toyota RAV4 Prime vs RAV4 Hibrit
Toyota RAV4 Prime

İşte Toyota RAV4 Prime vs RAV4 Hibrit Karşılaştırması:

Toyota RAV4 Prime Almak İçin 5 Sebep

1. Tek başına kullanılabilen elektrik motoru

Evinden işine giderken kısa yolda benzin kullanmak istemeyenler için RAV4 Prime yaklaşık 70 km boyunca sadece elektrik kullanarak sehayat etmenize olanak tanıyor.

2. Lüks ihtiyacınızı karşılayacak model

Aracın Prime modelinde, Hibrit modelinde alamayacağınız bazı özelliklere sahip olabilirsiniz. Bunlardan bazıları: Renkli 10 inç head-up display, 19 inç jantlar ve inç dokunmatik ekran. Hibrit modelinde ise alabileceğiniz en büyük jant 18 inç ve ekran ise 8 inç.

3.Özel şeritlere erişim hakkı

Eğer yurt dışında yaşıyorsanız Carpool Şeridi (Araç içinde birden fazla kişi varsa kullanabileceğiniz özel şeritler) kavramına aşinasınızdır. RAV4 Prime plug-in hibrit olarak bu şeridi tek kişi olarak kullanmaya izin veriyor, aynı aracın Hibrit modeli ise bu şeridi diğer araçlar gibi yalnızca içinde birden fazla yolcu varsa kullanabiliyor.

Toyota RAV4 Prime vs RAV4 Hibrit

4. Yüksek yakıt ekonomisi

Tek başına elektrikle kullanılabilmesi sayesinde RAV4 Hibrit’e göre daha düşük yakıt tüketimi sağlayan Prime, yakıt ekonomisi arayanlar için biçilmiş kaftan.

5. Daha çok çeki kapasitesi

Yaklaşık 1150 kg çeki kapasitesi bulunan Prime modeli yalnızca 800 kg kapasiteli Hibrit modeline göre oldukça avantajlı.

Toyota RAV4 Hibrit Almak İçin 5 Sebep

1. Çevrenizde şarj istasyonu yok mu?

RAV4 Prime’ın en büyük özelliği sadece elektrik kullanarak da sürüşe imkan vermesi. Ancak çevrenizde şarj istasyonu yoksa yalnızca elektrik modunu kullanamıyorsunuz. İnsan kullanamayacağı bir özelliğe neden fazladan para versin?

2. Daha yüksek bagaj hacmi

İki model de oldukça geniş bagajlara sahip olmasına rağmen RAV4 Hibrit modeli Prime modeline göre biraz daha avantajlı. Hibrit modeli temelde 1065 litre ve koltukları katlandığında ise 1976 litre bagaj hacmine sahipken Prime modelinde bu değerler temelde 950 litre ve koltuklar katlandığında 1790 litre.

3. Daha çok renk seçeneği

Hibrit modeli 13, Prime modeli ise 11 renk seçeneğiyle geliyor. Bunun dışında iki model de çift renk ve siyah tavan seçeneği sunuyor. RAV4 Hibrit alıcıları aynı zamanda daha çok iç mekan renk seçeneği arasından seçim yapabiliyor.

Toyota RAV4 Prime vs RAV4 Hibrit
Toyota RAV4 Hibrit

4. Daha ucuz fiyat etiketlendirmesi

RAV4 Hibrit modeli 29,470$ ve 38,000$ arasında değişen fiyat etiketine sahipken (Amerika Pazarı) RAV4 Prime’ın fiyatı 42,545$’a kadar çıkabiliyor.

5. Prizden uzak yaşam

RAV4 Hibrit’in deposu birkaç dakikada dolarken Prime modelinin elektrik deposunu doldurmak için 12 saat gerekiyor. Hızlı şarj ekipmanı ise ayrıca satılıyor.

Toyota RAV4 Prime vs RAV4 Hibrit

Toyota RAV4 Prime:

  • 70 km’lik elektrik menzili
  • Lüks seçenekler
  • Özel şeritlere erişim
  • Daha iyi yakıt ekonomisi
  • Daha iyi çeki kapasitesi

Toyota RAV4 Hibrit:

  • Şarj istasyonuna yakın olma zorunluluğu yok
  • Daha yüksek bagaj hacmi
  • Daha fazla renk seçeneği
  • Daha düşük fiyat
  • Daha basit ve hızlı yakıt dolumu
Toyota RAV4 Prime vs RAV4 Hibrit

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR