Tuhaf Tarihi Bilgiler – İnanmak İstemeyeceksiniz

tuhaf tarihi bilgiler

Tarihi çok mu seviyorsun? O zaman Tuhaf Tarihi Bilgiler adlı listemizi okumadan asla geçmeyin. İlginç olmasını bırakın, hiç duymamış bile olabilirsiniz bu bilgileri. Bu hem tuhaf hem de ilginç tarihi bilgiler listemize o halde Atatürk’ün o sözü ile başlayalım…

Tuhaf Tarihi Bilgiler Listesi:

Saddam Hüseyin’e 1980’de Detroit şehrinin anahtarları verildi.

Tuhaf Tarihi Bilgiler

Kleopatra Mısırlı değil, Yunan’dı. Büyük İskender’in generallerinden biri olan Ptolemy’nin soyundandı.


2. Dünya Savaşı’nda Almanya’nın yenilgisinden sonra Ruslar zafer sarhoşu oldu. Moskova’da kelimenin tam anlamıyla votka tükendi.


Hitler’in yeğeni William bir ABD Donanması askeri, savaş sırasında Hitler’e karşı savaştı.


Hitler gibi, Sovyet lideri Joseph Stalin de nezaketi ve merhameti ile pek tanınmıyor. Kendi halkına temizlik emri veren ve yaklaşık 20 milyon ölümle sonuçlanan bir adam. Ama bil bakalım ne oldu? 1945’te Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi. Ve sonra tekrar 1948’de.


Hitler, Nazi partisinin birçok üyesi gibi hayvanlara karşı zulme şiddetle karşı çıktı ve katı bir vejeteryandı. Keşke bu mantığı hayatının herhangi bir yerinde de uygulayabilseydi.


Firavun Tutankhamun’un ebeveynleri yakından ilişkiliydi -gerçekten yakın- annesi ve babası aslında kardeşlerdi.


Ortaçağ’da hayvanlar yargılanabilir ve çok yaygın bir şekilde ölüm cezasına çarptırılabilirdi.


Devler Antik Yunan mitolojisinin büyük bir parçasıydı. Varlıkları Yunanlılara dağlık yerlerde bulunan devasa kemiklerle kanıtlandı. Ama Yunanlılar müzelerinde birçok mamut kemşpş olmasına rağmen buna pek inanmıyor.


Bir uzman, Ortaçağ döneminde “Cadılar” olarak adlandırılan 600.000 kadar insanın öldürüldüğü iddia etmişti.


Osmanlı İmparatorluğu’nun Sultanı İbrahim, çok sinirli ve genel olarak agresif bir hükümdardır. Bir zamanlar tüm haremini -toplam 280 cariyeyi- Boğaz’a atmış ve boğarak öldürmüş.


Tuhaf Tarihi Bilgiler adlı listemizin sonuna geldik. Ayrıca daha fazla içerik için Otağ‘ın Instagram ve Twitter hesaplarını takip etmeyi unutmayın.