Birol Güven Açıkladı: Türk Dizi Setleri Normale Dönüyor

turk-dizi-setleri

Türk dizi setleri normale dönüyor. Koronavirüs tehlikesini önlemek amacıyla türk dizi setleri bir süreliğine ertelenmişti. Bu süre içerisinde Arka Sıradakiler, Seksenler ve Doksanlar gibi dizilerinde yapımcısı, ünlü TV Yapımcısı Birol Güven bu sürece nokta getirdi.

En son Ev Yapımı adlı dizinin de yapımcısı olan Güven, birçok dizinin de setlerinin başladığını, kendi set ekibinin de 1 Haziran itibariyle çalışma ortamına sokacağını açıkladı.

 ‘Hekimoğlu’, ‘Savaşçı’ ve ‘Bir Annenin Günahı’ gibi dizilerin set çalışmasına ara verilmişti. Bu doğrultuda büyük bir ihtimalle 1 Haziran’da tekrardan setlere geri dönüş yapılacak gibi görülüyor.

Hangi Türk Dizi Setleri Çekimlerine Ara Verildi?

Hekimoğlu, Savaşçı ve Bir Annenin Günahı dizilerinin çekimlerine ara verildi.

Yapımcılar, ‘Hekimoğlu’, ‘Savaşçı’ ve ‘Bir Annenin Günahı’ dizilerinin çekimine ara verileceğini duyurdu. Sinema, televizyon ve reklam sektörü çalışanları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle setlere geçici süreyle ara verilmesini talep etmişti.

Sendika ve derneklerin imzacısı olduğu açıklamada ‘Geç kaldık’ dememek için tüm yetkililere sektör bileşenleri olarak çağrımızdır” denildi. Çağrının ardından Limon Yapım 17 Mart’tan itibaren ‘Savaşçı’ ile ‘Bir Annenin Günahı’ dizi çekimlerine ara verdiklerini açıklamıştı.

Karga Seven Yapım da ‘Hekimoğlu’ dizisinin çekimlerine de çarşamba gününden itibaren ara verileceğini duyurmuştu.

Tüm dizi setlerinin 1 Haziran itibariyle geri başlayacağı düşünülüyor.

Daha fazlası için Otağ‘ı, İnstagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!