Türkiye Otomotiv Pazarı İlk Yarı Lideri Renault

İlk devreyi %17,8 pazar payı ve 36 bin 305 adet satışla kapatan ilk yarı lideri Renault 20 yıldır Türkiye otomotiv pazarında koruduğu tahtını sürdürebilir.

Firma grubu (Dacia ve Renault) yılın ilk yarısını binek otomobil kategorisinde toplamda 46 bin 83 adet satış ve %22,6 payla kapattı.

türkiye otomotiv pazarı İlk Yarı Lideri Renault
Renault Bayisi

Türkiye Otomotiv Pazarı İlk Yarı Lideri Renault: “Yeni Clio HB Büyük Talep Görüyor”

20 yıldır elde ettiğimiz binek otomobil liderliğini, 2020 yılının ilk yarısında da, birlikte tecrübe ettiğimiz olağanüstü pandemi sürecine rağmen korumaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bugüne kadar, OYAK vizyonu çerçevesinde memnuniyetlerini birincil önceliğimiz olarak belirlediğimiz müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak için; Mart ayından itibaren tüm Yetkili Satıcılarımız ile birlikte her türlü tedbiri aldık ve almaya devam ediyoruz.

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş

Yılın başında Türkiye pazarına sunduğumuz Yeni Clio HB modelimiz, rakamların da kanıtladığı gibi müşterilerimiz tarafından büyük bir talep görüyor. Yeni Clio’nun, Mayıs ayında* Avrupa’da da en çok tercih edilen model olması, global başarısını da ortaya koyuyor. Türkiye’nin en çok tercih edilen ilk üç modelinin ikisi bizim markamıza ait. İhracatın lokomotif sektöründe yerli üretim yapan bir marka olarak, OYAK Fabrikaları’nda üretilen Megane Sedan ve Clio HB ile pazarda yerlilik oranının yükseltilmesine yaptığımız katkıdan ayrıca memnunuz.

Berk Çağdaş
türkiye otomotiv pazarı İlk Yarı Lideri Renault
Yeni Clio 5 HB

İlk yarı lideri Renault, Türk otomotiv pazarındaki tahtını koruyacakmış gibi duruyor. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR