Twitch’ten ABD Ordusu Sahte Çekiliş Açıklaması

ABD Ordusu sahte çekiliş düzenledi. Sohbete düşen linkler, üst seviye bir oyun kolu hediyesi adıyla insanları aslında orduya asker toplama formuna yönlendirdi.

Geçen hafta, ABD Ordusu’nun Twitch yayınını, yapılan yayını izlemekten ziyade savaş suçları ile ilgili sorular soran trollerin bastığını görmüştük. Sorulan sorular, genç ve kolay etkilenebilen bir kitleden, şüpheli (bazılarına göre tamamen etik dışı) bir şekilde asker toplamaya çalışmasına bir spot ışığı koymuştu.

ABD Ordusu Sahte Çekiliş

ABD Ordusu Sahte Çekilişi: Asker Toplamak

The Nation sitesinin haberine göre Twitch yayınlarında chate sürekli, otomatik olarak, Xbox Elite Series 2 modeli bir oyun kolu kazanma şansı olan bir çekiliş linki düşüyor. Ama izleyiciler linke tıkladıklarında oyun koluyla alakalı hiçbir şey görmeden asker toplama formuna yönlendiriliyor. Twitch durumu fark edince durumu doğrudan durdurmaya karar verdi.

ABD’nin kendisini öne çıkarmak için sporu kullanması uzun zamandır süren bir geleneği. Twitch yayınları bu konuda biraz daha özel hissettiriyor, çünkü, birebir olmasalar bile öyle hissettirebiliyorlar ve Twitch insanlara geri konuşma şansı veriyor, ki bu normal sporlarda mümkün olmayan bir durum.

ABD Ordusu Sahte Çekiliş

Daha fazla gündem haberi için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR