Twitter Hikayeler Hindistan’da başladı

twitter hikayeler

Twitter Salı günü yaptığı açıklamada, hikayelerinin sürümü olan Twitter Hikayeler (Fleets) , kullanıcıların sosyal ağına geçici içerik göndermesine olanak tanıyan hikayeleri Hindistan’a getirdiğini söyledi. Şirket, Brezilya ve İtalya’daki kullanıcılar için de mevcut olan özelliği hala test ettiğini söylüyor.

Herkes birisinin genel Twitter profilini ziyaret edebilir ve diğer platformlardaki Hikayeler gibi ekranın üstünde oturan Fleets’lerini görüntülemek için dokunabilir. Ancak Fleet, Twitter’ın keşfetinde dolaşmayacak, Arama veya Anlar’da görünmeyecek ve üçüncü taraf bir web sitesine yerleştirilemeyecek.

Twitter Hikayeler Hindistan'da başladı

Twitter Hikayeler Hindistan’da başladı

Dünyanın ikinci büyük internet pazarı olan Hindistan, birçok Amerikan teknoloji şirketi için denizaşırı ülkelerden biri.  Nisan ayında Hindistan’da yaklaşık 55 milyon aktif kullanıcıya sahipti. Buna karşılık, Facebook’un Hindistan’da aylık 350 milyondan fazla aktif kullanıcısı var ve Google da geniş kitlelere ulaşıyor.

Twitter’da ilk kez Hindistan’a zamanında bir özellik getiriyor ve Asya pazarında kayda değer bir şey yapıyor.

“Hindistan, dünya çapında en büyük ve en hızlı büyüyen kitle pazarlarımızdan biri olduğu için Twitter için önemlidir. Fleets denemesini Hindistan’a getirmekten ve bu yeni ürünü deneyimleyen dünyanın ilk üç ülkesinden biri olmanın heyecanını yaşıyoruz ”şeklinde konuştu.

Twitter, Snapchat tarafından kavramsallaştırılan bir özellik olan Stories’i keşfetmek için belki de son büyük sosyal platformdur. Hikayeler biçimi o zamandan beri Instagram, Facebook, WhatsApp ve YouTube tarafından kopyalandı. Spotify ayrıca geçtiğimiz günlerde  Stories benzeri bir özelliği test etmişti.

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!