Ubisoft Cinsel İstismar Soruşturması Büyüyor

Ubisoft cinsel istismar soruşturması üzerine en güçlü ikinci adam olarak geçen kişinin de aralarında bulunduğu bir grup yönetici firmadan ayrıldı.

Geçtiğimiz ay firma, Assassin’s Creed ve Far Cry gibi büyük serilerle bilinen, dünyanın en büyük video oyun geliştiricilerinden biri, internet üzerinde paylaşılan cinsel istismar suçlamaları sonrasında bir soruşturma başlatmıştı.

Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, firmasında bu tarz “toksik davranışlar”ın kabul edilemeyeceğini belirtiyor.

Ubisoft Cinsel İstismar İddiaları

Firma, ikinci adam Serge Hascoet, insan kaynakları sorumlusu, Cecile Cornet ve Kanada ofisi genel müdürü, Yannis Mallat’ın istifa ettiğini belirtti. Kanada ofisinde, birden fazla çalışan tarafından ortaya atılan suçlamalar sonrası Mallat’ın pozisyonuna devam etmesinin imkansız olduğunu da ekledi.

Guillemot şimdilik Hascoet’un pozisyonunu alacağını belirtti. Firma dünya genelinde 18.000 çalışana sahip ve taciz suçlamalarıyla karşı karşıya kalan son oyun firması. Video oyun endüstrisi daha önce de kadınlara nasıl davrandığıyla ilgili eleştirilere maruz kalmıştı. Ubioft pazar günü Forward etkinliğinde birçok yeni oyununu duyurmuştu.

Ubisoft Cinsel İstismar

Ubisoft Cinsel İstismar Suçlamaları haberini sizlere sunduk. Daha fazla gündem haberi için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR