Ubisoft Hyper Scape’i Elden Geçiriyor

Hyper Scape

Ubisoft, oynaması ücretsiz battle royale türüne sahip oyunu Hyper Scape’i tam potansiyeline ulaşması için elden geçiriyor.

Firma yayınladığı bir blog yazısında, Ubisoft bunu bir başarı olarak görüyor. Oyunun Pc üzerinde açık beta ile edilen başarı için “Biz konsolda tam sürüm ile bizim için belirlenen yüksek beklentileri elde etmeyi başaramadık.” açıklaması yapılmıştı.

Ubisoft, oyunun tam potansiyeline ulaşması için Hyper Scape ekibinin artık odaklanacağı beş temel unsurun belirlendiğini söyledi. Böylece “herkesin oynayabileceği ve keyfini çıkarabileceği” bir deneyim haline gelebileceğini söylüyorlar. Daha fazla insanın Hyper Scape oynamasını sağlamak ve daha uzun süre oynamaya devam etmeleri için yeni yollar bulmanın yanında bazı temel unsurlara da değindi. Savaş konforu, onboarding, oyun modları, oyuncu hedefleri ve çapraz platform desteği.

Ubisoft, amaçlarına ulaşmasına yardımcı olmak için, Hyper Scape ekibini Rainbow Six: Siege‘in geliştirilmesinde kullanılan “hücre tabanlı” formata (lansmanda çekiş kazanmaya çalışan başka bir oyun) yeniden yapılandıracağını ve her bir hücrenin açıklana yenliklerden birine odaklanacağını söylüyor. 

Ubisoft, bu temellerin ele alınmasına yönelik çalışmaların şimdiden başladığını söylüyor ve sonuç olarak Sezon 2’de Sezon 1’e kıyasla daha sık güncelleme yayınlamayı umuyor. Hyper Scape’in ikinci sezonu 6 Ekim Salı günü PC, Xbox One ve PS4’te başlayacak.

Daha fazla bu tarz oyun haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.