Unreal Engine, Playstation 5 İçin Baştan Yazıldı

unreal engine playstation 5 ssd

Epic Games, Unreal Engine’yi Playstation 5 SSD’sinin hızına yetiştirebilmek için tamamen baştan yazmak zorunda kalmış. Firma, bunun özel olduğunu belirtti.

Playstation 5’in dillere destan SSD’sinden sizlere daha önce bahsetmiştik. Sony’nin iddialarına göre cihaz, yeni kullanılan disk bileşeni sayesinde eskisinden 100 kat daha hızlı olacakmış. Epic Games de konuyla alakalı olarak, ilgili bileşeni öve öve bitiremeyerek, bu iddiaları doğruladı ve yeni grafik motorlarının konsolda yeni disk bileşeni sayesinde çok daha verimli çalışacağını söyledi.

unreal engine playstation 5 ssd

Unreal Engine, Playstation 5 SSD’sine Yetişebilmesi İçin Baştan Yazılmış

Epic Games’in açıkladığına göre, kendileri grafik motorlarının kodlarını Sony’nin yeni nesil konsolunun hızına yetişebilmesi için yapımı tamamlandıktan sonra baştan yazmak zorunda kalmışlar. Konu hakkında açıklama yapan Epic Games şunları söyledi:

Playstation 5 hep işlemci hem de ekran kartı tarafında büyük sıçrama sağlıyor, ancak depolama konusunda yaptığı sıçrama gerçekten çok özel. Bu sayede ekstrem hızlarda veri akışı alabiliyor, böylelikle de daha kaliteli görsellik ve performans sunabiliyoruz.

Epic Games

Yeni nesil konsollar çıkış yaptıktan sonra, tıpkı firmaların bahsettiği gibi, SSD teknolojileri ne derece fark yaratıyor hep beraber göreceğiz.

unreal engine playstation 5 ssd

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!