Uygun Fiyatlı Akıllı Telefon Tavsiyeleri

Uygun Fiyatlı Akıllı Telefon Tavsiyeleri

Özellikle yakın zamanda uygun fiyata akıllı telefon alacak takipçilerimiz için hazırladığımız 2000 ve 3000 TL arası akıllı telefon tavsiyeleri listemize hoş geldiniz.

Bu listemizde sadece piyasaya yeni sürülmüş ve fiyatına göre yüksek performans veren, fiyat performans odaklı uygun Android telefonları baz alacağız. İsterseniz hemen başlayalım.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Akıllı Telefon Tavsiyeleri

Uygun fiyatlı akıllı telefon tavsiyeleri listemizin ilk sırasında Xiaomi yer alıyor. Piyasada oldukça hızlı bir şekilde yükseliş gören ve kullanıcılar tarafından tasarım ve özellik konusunda oldukça beğenilen Xiaomi’nin, Redmi Note 9 Pro modeli bulunduğu fiyat aralığına göre oldukça başarılı özelliklere sahip.

Telefonumuzun ön kısmına bakacak olursak bizi 6.6 inçlik Full HD bir ekran karşılıyor. Çerçevesiz ekran tasarımının hemen üstünde ise ekranın içine gömülü bir adet 16 megapiksellik bir adet ön kamera bulunuyor. Redmi Note 9 Pro’nun arka kısmını çevirdiğimizde ise bizi kare şekilde konumlandırılmış 4 adet (64, 8, 5, 2 MP) kamera karşılıyor.

Gayet şık ve gösterişli tasarıma sahip olan Redmi Note 9 Pro, gücünü ise Snapdragon 720G ve 6GB’lık belleğinden alıyor. Teknik ve kamera açısından fiyatına göre gayet uygun olan cihaz 64GB ile 512GB arasında depolama seçeneklerine sahip.

Genel olarak Redmi Note 9 Pro’ya baktığımız zaman fiyatına göre oldukça güzel özelliklere sahip diyebiliriz. Telefonun şu anki fiyatı 2500 ile 3000 TL arasında seyrederiyor.

Oppo A5

Akıllı Telefon Tavsiyeleri

Türkiye’de son zamanlarda oldukça popüler olan bir diğer marka ise Oppo. Piyasaya sürdüğü fiyat performans akıllı telefonları ile çoğu kullanıcının gönüllerinde taht kurmuş durumda .

Bu listemizde inceleyeceğimiz telefon ise Oppo’nun bir yeni modeli olan Oppo A5.

Genel olarak yeni Oppo A5’in ön kısmına baktığımızda bizi 6.5 inçlik HD bir ekran karşılıyor. Bu ekranımızın hemen üstünde ise bir zamanlar oldukça popüler olan bir çentik ve hemen içerisinde 8 megapiksellik bir ön kamera bulunuyor. Çentik tasarımı artık son zamanlarda çıkan modellerde kullanılmamaya başlandı. Bir zamanlar ne kadar “yenilikçi tasarım” diye adlandırılsa da şu anki akıllı telefonların tasarımlarına baktığımızda bir tık geride kalmış diyebiliriz.

Telefonumuzun hemen arka kısmına baktığımızda bizi 4 adet konumlandırılmış (12, 8, 2, 2 MP) kameralar bulunuyor. Hemen kameralarımızın altında ise bir adet parmak okuyucuya yer verilmiş. Telefonumuzun ne yazık ki sadece Siyah ve Beyaz renk seçenekleri mevcut. Bizce bu fiyat aralığında olan bir telefona daha fazla renk seçeneği eklenebilirdi.

Henüz yeni yeni kendini duyurmaya başlayan Oppo A5 2020, gücünü 8 çekirdekli Snapdragon 665 işlemcisinden ve 3GB Ram’den alıyor. Depolama seçenekleri olarak ise 64 ve 128GB depolama seçenekleri mevcut.

A5 2020 genel olarak fiyat aralığına göre oldukça başarılı. Telefonumuzun genel olarak fiyat aralığı 2000 ile 2500 TL arasında seyrederiyor.

Genel olarak sizlere tavsiye edebileceğimiz telefonlar bu kadar. Sizler için tavsiye ettiğimiz iki telefonun da şu anki fiyat aralığı 1500-3000 TL arasında. Eğer yakın zamanda telefon almayı planlıyorsanız bu telefonları detaylıca inceleyebilir, hatta bir teknoloji marketinde canlı olarak deneyimleyebilirsiniz.

Uygun fiyatlı akıllı telefon tavsiyeleri listemizin sonuna geldik. Daha fazla bu tarz içerikler için Otağ‘ın Instagram ve Twitter hesaplarını takip etmeyi unutmayın.