Valorant Konsol İçin Geliştirilmeye Başlanmış

valorant konsol

Ortaya çıkan iddialara göre Valorant konsollar için geliştirilmeye başlanmış. Riot Games, rekabet bazında bir sorun olmadığı sürece bu duruma sıcak bakıyor.

Oyunun yapımcılarından Anna Dolan ise konu hakkında şunları söyledi:

Konsollarda çıkmayacak diyemeyiz, şimdilik prototip olarak denemelerimiz var. Oyunumuz fazlaca rekabet unsuru barındırıyor. Platformlar arası geçişte eğer bir rekabet problemi olmazsa bu hayali gerçekleştirebiliriz.

Anna Dolan
valorant konsol

Valorant Konsol Sürümü İçin Daha Çok Erken

Riot Games popüler oyununun PC dışındaki platformlara çıkıp çıkmayacağı konusunda kesin bir garanti vermiyor. Geliştirici ekibin düşüncesine göre PC’de alınan kusursuz deneyimin diğer platformlara aktarılması oldukça zormuş, bu da demek oluyor ki muhtemelen bu oyunun PC dışındaki platformlara sürümü geliştirilmeyecek.

Faka bu düşünceler daha çok Playstation 4 ve Xbox One için geçerli. Eğer yeni nesil cihazlarda rekabet konusunda arayı açan faktörler ortadan kalkarsa, ilgili oyunun PC dışındaki platformlara da çıkışını görmemiz mümkün olabilir.

valorant konsol

Konu hakkında gelişmeler oldukça sizleri haberdar edeceğiz. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini takipte kalın.