Valve Çalışanları Half Life Oyunu Yapmak İstiyor

Valve çalışanları Half Life oyunu yapmak istiyor. Sadece VR için değil tüm platformlara çıkacak olan büyük çaplı bir yapım üzerine çalışacaklar.

Geoff Keighley’in açıklamasına göre firma çalışanları oyunun hikayesini devam ettirecekleri ve tüm platformlara çıkacak olan büyük bütçeli bir oyun yapmak istiyor. Hepimizin istediği bu değil mi zaten?

Valve Çalışanları Half Life

Valve Çalışanları Half Life Oyunu İstiyor

Geoff Keighley 22 yıl önce The Final Hours Of Half Life’ı yazmak için Gabe Newell ve firmayı ziyaret etmişti. Yeni oyunun çıkmasıyla birlikte The Final Hours Of Half Life: Alyx’i yazmak için tekrar firmayı ziyaret etti. The Final Hours ne diye düşünüyorsanız da oyunun yapım aşamasını anlatan bir belgesel olarak düşünebilirsiniz. Steam sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Firmadakilerle sohbetler gerçekleştiren Keighley; HL oyunları, Left 4 Dead oyunları ve Portal 2’nin geliştirmesinde bulunan Valve Tasarımcısı Phil Co’nun ”Artık yeni bir oyun yapmaktan korkmuyoruz.” dediğini iletti. Tüm çıkan oyunlarının oyun dünyası üzerinde derin etkiler bıraktığını ve FPS oyun türünü bütünden değiştirdiğini düşündüğümüzde yapımcıların neden yeni bir yapımdan çekindiklerini anlayabiliyoruz. Alyx VR için çıkan bir ara oyun olmasına rağmen VR oyun nasıl yapılırın tanımı haline geldi. Tam olarak bu yüzden yapımcılar HL3’ün de tüm evrendeki tüm oyunlar kadar büyük olmasını ve oyun dünyasını sallamasını istiyorlar. Fakat bunu yapması istemesinden daha zor.

Valve Çalışanları Half Life

Valve çalışanları Half Life yapmak istiyor haberini sizlere sunduk. 2018 yılında Valve içinde çok küçük bir grubun çok gizli bir proje için görevlendirildiği biliniyor. Gelişmelerden haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR