Viggo Aragorn Rolünü Oynamadı

Neden Hobbit filminde Viggo Aragorn rolünü oynamadı? Bu soruyu haberimizde cevapladık. Detayları en ince ayrıntısına kadar öğreneceksiniz.

Peter Jackson, çığır açan Yüzüklerin Efendisi üçlemesiyle sinematik tarih yazdı. Birçok Tolkien severin kitabın senaryolaşmasını doğru bulmamasına rağmen izleyiciler tarafından büyük bir beğeni topladı. Bu da Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde ortaya iyi bir iş çıkardığını gösterdi. Böyle bir başarıyı elde eden Jackson Tolkien’in Hobbit romanını da filme dönüştürebileceklerini düşündü ve 2008 yılında filmin hazırlıklarına başladı. Yönetmen Jackson Hobbit filmini hazırlarken Tolkien’in kanonundaki başka yerlerden, Necromancer gibi Yüzüklerin Efendisi’nde büyük olaylara doğru inşa edilen fikirleri birleştirdi ve tek bir kitap ile izleyicileri tatmin eden bir Hobbit üçlemesini ortaya çıkarmayı başardı.

Neden Viggo Aragorn Rolünü Oynamadı?

Peki Viggo Mortensen kendisine teklif edilmesine rağmen Aragorn rolünü oynamadı? Viggo Mortensen bu soruya bir röportajında; ”2008 yılında bana Hobbit romanının filme dönüştürüleceğini ve rol için öncelik olarak beni düşündüklerini söylediler. Ben ise Hobbit romanında Aragorn’un olmadığını 60 yıl öncesini anlattığını iletitim. Tolkien’in Romanına olan saygımdan bu rolü istemediğimi dile getirdim ve teklifi reddettim.”diyerek rolü neden kabul etmediğini açıklamıştır.

Daha fazla haber için Otağ‘ın Twitter ve Instagram adreslerini de takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR