Vikings Teorisi: Aslında Vikings Bjorn Ölmedi Mi?

Vikings Bjorn ölmedi mi? Fanlar tarafından üretilen ilginç teori, ilgili sahnenin gerçekte aslında sadece bir rüya olmasına dayanıyor.

Vikings’in 6. sezonunun ilk kısmında karakterin savaş alanında kardeşi Ivar tarafından bıçaklandığını gördük. Bölüm sona erdiğindeyse karakter hala hayattaydı. Bu da izleyicilerin, onun bir şekilde hayatta kalıp kalmadığını merak etmesini sağladı – veya savaşın bu kısmı belki de gerçek bile değildi. Michael Hirst tarafından yaratılan dizi, 2013 yılında History Channel’da ilk gösterimini yapmıştı. Başlangıçta bir mini dizi olması planlanan dizi, gösterdiği başarı sayesinde 2. sezon onayını da almayı başardı. Dizi şuanda 6. ve final sezonunda. Biz izleyiciler ise son bölümlerin çıkmasını bekliyoruz.

Dizi başlangıçta Ragnar Lothbrok’u ve onun Viking kardeşlerinin seyahatlerini ve baskınlarını anlatıyordu. Dizi ilerledikçe, odağını Ragnar’ın oğullarına ve onların seyahatlerine kaydırmaya başladı. Ardında onları baş kahramanlar yaptı. Dizi, tüm kardeşlerin hikayesine odaklansa da, daha sonra Bjorn ve Ivar’ın iktidarı ele geçirme savaşına senaryoda daha fazla yer vermeye başladı. Dizinin 6. sezonun “The Best Laid Plans” isimli orta sezon finalinde, sahilde Ivar liderliğindeki Ruslar ile ilgili karakterimiz liderliğindeki Vikingler arasında bir savaş izlemiştik.

vikings teori Vikings Bjorn Ölmedi

Vikings Teorisi: Vikings Bjorn Ölmedi Mi?

İzleyicilerin (ve karakterin) beklemediği şeyse, Ivar’ın kardeşini bıçaklaması ve onu savaş alanında ölüme terk etmesiydi. Ancak, sahnenin geçişleri ve renk ayarlarından dolayı bazı izleyiciler bunun bir rüya olup olmadığını merak etti ve karakterin aslında bıçaklanmadığını düşünmeye başladılar. Bir Reddit kullanıcısı, Ivar’ın aniden ortaya çıkmasının ve kardeşine saldırma şeklinin doğru görünmediğini ve saldırının çekim açıları nedeniyle bu sahnenin bir rüya olduğunu öne sürdü. Gönderinin yazarı karakterin, savaş sırasında kardeşi tarafından ölümcül şekilde yaralanması da dahil olmak üzere neler olabileceğine dair farklı senaryolar hayal ettiğini öne sürüyor.

Vikings Bjorn ile İlgili Ölüm Teorileri

Diğer kullanıcılar savaşın ne kadar kötü yazıldığından şikayet ederken, diğerleriyse bunun tam olarak bir rüya olmasa da karakterin zihninde olabileceğine inanıyor. Bıçaklandıktan sonra sahnenin ikilinin sahildeki konuşmalarına geri döndüğünü de belirtmek gerekiyor. Karakter Ivar’a onu yeneceğini, Ivar ise karakterimize Tanrıların artık onun tarafında olmadığını söyledi. Başka bir Reddit kullanıcısıysa, saldırının Bjorn’un değil, savaşı nasıl kazanacağını hayal eden Ivar’ın kafasında olduğunu söylüyor – ve belli ki bu plan ağabeyini öldürmesini gerektiriyor. Alexander Ludwig (Bjorn’u canlandıran aktör) ve Alex Høgh Andersen (Ivar’ı canlandıran aktör), Bjorn’un 6. sezonda geri döneceğine dair işaret verdiler ancak bunun flashbacklerle mi olacağı yoksa gerçekten mi geri döneceği hâlâ bilinmiyor.

Vikings Bjorn ölüm teori

Vikings dizisinde izleyicilerin sevdiği bir karakterin ölmesi durumu ilk kez gerçekleşmiyor. Ancak bu ölüm Bjorn Ironside için gerçekten adil olmazdı. Ne dersiniz, sizce Vikings Bjorn ölmedi mi? Daha fazlası için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini takip edin.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR