Volkswagen ID 4 Yeni Elektrikli SUV Sızdırıldı

Volkswagen ID 4, yeni ve ilk tam elektrikli SUV Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığının güvenliğindeki açık sayesinde sızdırıldı.

İlgili araç, VW’in yeni gelen tam elektrikli serisi ID’nin ilk modeli. Aracı Amerika, Çin ve Avrupa pazarlarında satmayı planlayan VW, bu yazın ilerleyen zamanlarında otomobili tanıtmaya hazırlanıyordu. Tam şarjla 480 km yol alması beklenen elektrikli Alman, VW’in aynı seriden diğer arabalarında da kullanılacak ola modüler EV platformu üzerine kurulu.

Volkswagen ID 4 elektrikli suv
Aracın görseli

Fotoğraflar çarşamba günü paylaşıldı ve bize yalnızca dış tasarımla ilgili bilgi veriyor. Aynı zamanda fotoğrafları paylaşanlar tasarım dilinin aynı serinin 3. versiyonu (EV platformunun hatchback modeli) ile oldukça benzer olduğunu söylüyor. Volkswagen’in diğer platformlarında da yaptığı gibi bir çok parça ortak kullanılacak, örneğin ızgara ve farlar.

Volkswagen ID 4 Elektrikli Suv

Volkswagen ID 4 elektrikli suv
Dış tasarımı ve jant seçenekleri

Dış tasarımı Volkswagen’in diğer kaba SUV’ları Tiguan ve Touareg’den çok daha yeni ve kıvrımlı. Tasarım açık açık “Ben elektrikli bir arabayım” diye bağırmasa da oldukça modern gözüküyor.

Tasarımla alakalı henüz tamamlanmamış bir şey ise model adı. Henüz bilinen kadarıyla VW haberde verilen isim ve “Crozz” arasında kalmış durumda. Tıpkı Ford’un “Raptor”u gibi Crozz isminde bir paket çıkarma ihtimallerini de göz önünde bulundurmak gerekiyor diye düşünüyoruz.

Volkswagen ID 4 elektrikli suv

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR