Warner Bros, Just Mercy Filmi Ücretsiz Dağıttı

just mercy filmi ücretsiz

Warner Bros., 2019 yasal draması olan Just Mercy filmi ücretsiz veriyor. George Floyd’un ölümüne dikkat çekmek için Haziran boyunca Amazon ve Apple TV uygulaması gibi dijital platformlarda ücretsiz olarak sunacağını duyurdu. Irkçılık protestoları ülke çapında gerçekleşmeye devam ederken, Warner Bros. Michael B. Jordan’ın başrolündeki dramanın, insanların Amerika’daki sistemik ırkçılık hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olmak için bir eğitim aracı olarak kullanılabileceğini umuyor.

Warner Bros. yaptığı bir açıklamada “Hikayenin gücüne inanıyoruz” dedi ve ekledi: Sivil haklar avukatı Bryan Stevenson’ın yaşam çalışmalarına dayanan “Just Mercy” filmimiz, toplumumuzu rahatsız eden sistemik ırkçılık hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenlere alçakgönüllülükle sunabileceğimiz bir kaynak. Haziran ayı boyunca, ABD’deki dijital platformlarda ücretsiz olarak ‘Just Mercy’ kiralanıp izlenebilecek.

@JustMercyFilm
just mercy filmi ücretsiz

Just Mercy Filmi Ücretsiz Dağıtıldı

Açıklama şöyle devam ediyor: “Ülkemizin umutsuzca aradığı değişimin aktif bir parçası olmak için, geçmişimizi ve bizi bugün bulunduğumuz yere götüren sayısız adaletsizlik hakkında daha fazla bilgi edinmenizi öneririz. Bu filmin yapılmasına yardımcı olan sanatçılara, hikaye anlatıcılarına ve savunuculara teşekkür ederiz. Aileniz, arkadaşlarınız ve müttefiklerinizle birlikte izleyin.”

Film’i kısaca özetleyelim zira ilginizi çekmemesi imkansız.
Gerçek bir hikayeden alındığının altını çizerek başlayalım. Micheal B. Jordan’ın canlandırdığı başrol karakteri Bryan, haksız yere yargılanan siyahi bir vatandaş olan Walter’ın avukatlığını yapıyor. Hakim, mahkemede siyahi vatandaşın elektrikle idamına hüküm veriyor. Ailesinin idam kararı verildiğinde mahkeme salonundaki tepkileri göz dolduruyor. Suçsuz olduğu apaçık olan Walter’ın ümitleri tükenmiş olsa da avukat Bryan, her türlü riski alıp bu ırkçı yargılamanın düşürülmesi için elinden geleni yapıyor. Ve tarihi bir yargılama sürecinin başrolü oluyor. Devamını söylemiyoruz, Spoiler yemek istemezsiniz.

Just Mercy filmi ücretsiz olarak dünya çapında 50 milyon dolar kazandı ve destekleyici roldeki Jamie Foxx’un başarılı oyunculuğu sonucu Foxx’a Best Supporting Actor Ödülü adaylığı kazandı.

Warner Bros, Just Mercy Filmi Ücretsiz Verdi haberinin sonuna geldik. Daha fazlası için Otağ‘ı ve ayrıca Film sayfamızı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!