Wasteland’in Yapımcısı Inxile İki Yeni RPG Geliştiriyor

Inxile Entertainment 2020 yılını dolu geçiriyor: Yakın zamanda yayınlanan Wasteland 3’e ek olarak firma, takım-tabanlı shooter olan Frostpoint: Proving Grounds‘u da bu yıl çıkartacak. Firmanın genelde RPG oyunlar geliştirdiğini düşününce bu biraz onların tarzı dışında kalıyor. Ama RPG-severler korkmasın, ekip aynı zamanda iki yeni RPG üzerinde çalışıyor.

Wasteland

Bu sabah geliştirici ekibin Wasteland 3 gibi daha fazla oyun çıkartmasını bekleyen bir hayrana, stüdyonun CEO’su Brian Fargo, “Yeni, harika RPG‘ler üzerinde çalışıyoruz, geliştirme sürecinin bu kadar uzun sürmesi çok üzücü.”, yanıtını verdi.

Wasteland’in Yapımcısının İkinci Oyun İçin Söyledikleri

Daha sonraki bir tivitinde de ekledi, “Şunu muhtemelen açığa kavuşturmam gerekiyor: ikinci RPG’miz henüz yapım-öncesi aşamasının çok başlarında.” Bu “daha çok var” demenin biraz daha kibar bir yolu.

Ama yine de heyecanlanmamız için çok neden var. Microsoft 2017 senesinde stüdyoyu bünyesine kattıktan sonra, Brian Fargo emekliliğini iptal etti ve bu satın almanın onlara “daha fazla kaynak ve oyunlarda üzerinde çalışacak daha fazla zaman” sağlayacağını belirtti. Wasteland 3 önceki oyundan ileriye doğru bir adımdı, bu yüzden olası bir dördüncü oyunun işleri nasıl değiştireceğini görmek ilginç olabilir.

Wasteland

Daha fazla haber ve içerik için OtağInstagram ve Twitter adreslerini takip edin!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR