WhatsApp Web’e Görüntülü Görüşme Özelliği Geliyor

Neredeyse tüm dünya tarafından kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatApp’ın bilgisayarlar üzerinden girebildiğimiz WhatsApp Web’e görüntülü konuşma özelliği getireceği sızdırıldı.

Şu ana kadar WhatsApp Web üzerinden yapılabilen şeyler konuşma veya video/fotoğraf göndermekle sınırlıydı fakat kısa zaman sonra bilgisayarımız üzerinden WhatsApp rehberimizdeki kişiler ile görüntülü veya sesli sohbet edebielceğiz.

WhatsApp Web sesli görüşme

WABetalnfo isimli web sitesinin spesifik olarak gelecek WhatsApp güncellemeleri üzerine uzmanlaşmış kaynak kodu araştırmacıları derin araştırmaları sonucunda yakında gelecek olan özelliği duyurdular. Söylenene göre WhatsApp Web üzerinden bir arama geldiği taktirde küçük bir pop-up şeklinde ekranınıza gelecek. Böylece bilgisayar ekranınız işgal olmadan aramaları görüp yanıtlayabileceksiniz.

Ayrıca bu özellik toplu konuşmalarda da kullanılabilir olacak. Zoom’a rakip olarak kullanılabileceği söylenen özelliğin tam olarak ne kadar kullanışlı olacağı gizemini korurken WABetalnfo tarafından gelen bilgiye göre özellik birkaç hafta civarında kullanılabilir olabilir.

WhatsApp Başka Ne Getirecek?

Uygulamaya eklenmesi beklenen sıradaki özellik ise kendini imha edebilen fotoğraflar olacak. Bu fotoğraflar attığınız kişinin galerisine kaydedilmeyecek ve bakıldığı gibi sohbetten silinecek.

Eğer bu özelliğin deneme aşamasında yer almak istiyorsanız WhatsApp Beta programına kaydolmanız gerekiyor. Android için Google Play üzerinden beta sayfasını ziyaret edip bilgilerinizi girmelisiniz. Eğer normal versiyonunu kullanıyorsanız otomatik olarak beta güncellemesini birkaç saat içinde alacaksınız. Apple için ise ne yazık ki program dolu ama beta sayfasına göz atmakta fayda var. Belki boşaldığı taktirde betada yerinizi alabilirsiniz.

WhatsApp tarafından gelen yeni hamleler uygulamanın yeni rakipler kazanmasına sebep olacak gibi görünüyor. Bu durumda umarız kazanan biz kullanıcılar olur. WhatsApp güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için takipte kalın!    

Daha fazla teknoloji haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR