WhatsApp, yeni güncelleme ile birlikte birçok özelliği getiriyor

Cevapsız çağrılara katılma, yeni kimlik doğrulaması gibi özellikler yeni sürüm ile birlikte WhatsApp kullanıcılarına geliyor.

WABetainfo‘ya göre, en son WhatsApp beta sürümü, kullanıcıların cevapsız bir aramaya, onu gördüklerinde katılmalarına ve biyometrik bir kilitle telefonlarının kilidini açmalarına izin veriyor. WhatsApp zaten Android’de parmak izi kilidini ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı destekliyor. Yeni biyometrik kilit ile, yüz tanıma kullanılarak da kilidi açılacak. ‘Cevapsız aramalara katıl’ özelliğine geldiğinde, davet edildiğiniz devam eden bir aramaya katılmanıza izin verecek.

WhatsApp, yeni güncelleme ile birlikte birçok özelliği getiriyor

WhatsApp cevapsız aramalara katılma özelliği Zoom’da olduğu gibi olacak

Karantina döneminin ilk günlerinden beri, çoğumuz video görüşmelerine katılmak için Zoom uygulamasına aşinayız. Şimdi, WhatsApp ayrıca Zoom’a benzer bir cevapsız aramaya katılma özelliği ekliyor.

Bu özellik, WhatsApp üzerinden grup aramasını kolaylaştıracak. Dolayısıyla, biri sizi video görüşmesine katılmak için aradıysa ve herhangi bir nedenle katılamadıysanız, WhatsApp uygulamayı bir sonraki açışınızda aramanın etkin olup olmadığını size bildirecek. Devam eden görüşmeye katılmak için “Katıl” düğmesine tıklayabilecek veyahut devam eden çağrıyı görmezden gelebileceksiniz.

Bir başka yeni beta ile birlikte gelen özellik ise, gruplar veya kişiler için “Her Zaman Sessiz” seçeneği. Sürekli bildirim gelmesinden rahatsız olduğumuz grupları veya kişileri 8 saat, 1 hafta veya 1 yıl seçeneğiyle susturabiliyorduk. Yeni güncelleme ile birlikte sessize alma seçeneklerine “Her Zaman Sessiz” güncellemesi de geldi.

Biyometrik kilidi için ise, WhatsApp uzun süre önce Face ID desteğini sunduğu için aslında iOS işletim sistemine sahip kullanıcılar için yeni bir özellik değil. Eski nesil çoğu Android cihazda Face ID özelliği ne yazık ki bulunmuyor. Ancak WhatsApp’ın yeni güncellemesi ile birlikte Face ID özelliğine sahip olmadan bile Biyometrik kilidi özelliğini kullanabileceksiniz. Uçtan uca şifreleme özelliği akıllara getirildiğinde WhatsApp, metin ve çağrılar için en güvenli platformlardan bir tanesi. Sürekli kendini güncellemesiyle birlikte gelecekte WhatsApp üzerinde daha fazla geliştirmelere şahit olacağız gibi duruyor. 

Daha fazla teknoloji haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR