Witcher 3: Shani Hakkında Bilgiler

Geralt’in kızıl saçlı ve aynı zamanda şifacı olan kız arkadaşı Shani hakkında bilgiler:

Witcher serisinde savaş doktoru, şifacı ve cerrah olarak gördüğümüz Shani karakteri birçok önemli olayda rol aldı. Hikaye içerisinde sıkıntılı durumlarda bile sıcaklığı ve pozitifliği ile oyuna renk kattı.

Ortaçağ’da geçen bu seride Shani kimmiş hep beraber Shani hakkında bilgiler başlığında bakalım.

İkinci Nilfgaard Savaşında Çok Yara Sardı

Shani Hakkında Bilgiler

1268 Brenna Savaşında alanda bulunan hastanede çalıştı. Genç yaşına rağmen, yaralanan askerlerin yaralarını sardı ve yara konusunda ne kadar başarılı olduğunu göstererek kendini kanıtladı.

Kuzey Diyarları için oldukça önem arz eden İkinci Nilfgaard savaşında en ızdıraplı yaralılarla bile yakından ilgilendi. Bunları yaparken iki tarafında askerlerini iyileştirmek için elinden geleni yaptı, tarafsız bir tavır sergiledi.

Shani Hakkında Bilgiler: Shani Affedicidir

Shani Hakkında Bilgiler

Geralt’ın Triss ve Shani arasında yaşadığı aşkta bile.

Hikayede devam etmek istediğiniz karakteri Triss olarak seçmiş dahi olsanız, o sizinle her zaman konuşur yeniden bağlantı kurar. Shani’nin dostluğu ve aşkı sınır tanımaz siz başka seçenekleri seçseniz de onun kendinde size ayırdığı yer asla değişmez.

Oxenfurt Akademisinde Tıp Fakültesi Dekanı Oldu

Shani Hakkında Bilgiler

Oxenfurt sakinlerinin kanalizasyon suları zehirlendiğinde krizi çözen kişi olmasının sebebi panzehirleri biliyor olmasıydı. Tıp alanında göstermiş olduğu bu başarısının ve yüksek mevkisinin bir günde olmadığını uzun süreli çalışma sonucunda ulaştığını gözler önüne serdi.

Sahani Dandelion Aşkı

Shani Hakkında Bilgiler

Oxenfurt Üniversitesinde okumuş olan Dandelion ile Shani’nin öğrencilik hayatlarında aralarında bir ilişki olduğunu düşünenler var. Hikayenin devamında Dandelion, Redanian casusları tarafından engellendi ve onları atmak için Shani ile bir araya geldi.

Shani de diğer üniversite arkadaşları gibi ajanları sevmezdi bu sebepten yardımda bulundu. Ajanları avlamak için yapılan planlardan birinde flört numarası yaptılar ve numara çok gerçekçi geldi bu da aralarında bir şey olabileceğini düşündürdü. Zaten Geralt onun ilk ilişkisi değildi.

Gwent Oynamayı Severdi

Shani Hakkında Bilgiler

Gwent oyununu oynayan tek karakter Geralt olarak düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Shani de eğlenceli olan bu oyunu oynamaktan çok zevk alırdı. 3. Witcher’da DLC içeriğini bitirdikten sonra, Gwent’i Shani ile oynama seçeneği geliyor, kazanmanız durumunda çok işe yarayan Olgierd kartını veriyor.

O dönemin kadınları kartlardan haberdar değilken Shani oyunun ustalarından sayılırdı. Kendisinin ağzından “akşamları askerler arasında başka yapacak ne var?” derdi. Doktor olarak çalışan Shani boş zamanlarında tempolu Polonya kart oyununu oynardı.

Ünü Afişlere Ulaştı

Shani Hakkında Bilgiler

Radan tarihindeki yeri oldukça önemlidir. Tıp Profesörü olarak çalıştığı ve Dekanlığa kadar yükseldiği Oxenfurt Üniversitesinin salonlarında onun ismi çokça duyulur.

Ona ait olan “yaraları kırmızıdan kırmızıya, sarıdan sarıya, beyazdan beyaza dikin” sözü gelecek kuşakların sıkça duyacakları ve kullanacakları bir bilgi oldu.

2 Witcher Kitabında Bahsi Geçti

Shani Hakkında Bilgiler
Велен

Elflerin Kanı 1994, Gölün Leydisi 1999 yıllarında çıkan bu kitaplar çok popüler olmasada kitaplar büyük ölçüde doğrudur. Rience sonda Geralt ile kısa ama tutkulu bir romantizme yol açtı, büyük bir olay olmasa da Shani’nin sevenleri iyi yazılmış bu karakterin varlığından oldukça memnun.

Oyundaki Görünüşü Kadar Masum Değil

Shani Hakkında Bilgiler

Shani’nin geçmişinde karanlık kısımlar olduğunu mütevazi kökenli olmasına rağmen Oxenfurt gibi bir akademiye girmesinden ve orada yüksek mevkilere gelmesinden anlıyoruz.

Akademide yüksek harç ücretlerini ödeyecek durumu yoktu ve bu sebepten okuldan malzeme çaldığını Myhrman adıyla bir yöredeki insanlara satış yaptığını biliyoruz.

90 Yaşında Aramızdan Ayrıldı

Shani Hakkında Bilgiler

Edindiği tecrübeleri ve birikimleri kendi hayatında uygulayarak uzun süre yaşamayı başardı. Witcher hayatından kaçmasına rağmen, Geralt’ın aksine 90 yaşında öldü.

Ranadia tarihinde uzun süre önemli roller oynamış ve tatmin edici bir yaşam sürmüştü. Sağlık alanında yaptığı işlerle ölümünün ardından da insanlar tarafından saygı ve sevgi anıldı.

Shani hakkında bilgiler listesinin sonuna geldik. Daha fazla bu tarz içerik için Otağ’ın Instagram ve Twitter hesaplarını takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR