Xbox Series X Donanım Özellikleriyle Fark Atacak

Xbox Series X Donanım

Xbox Series X donanımıyla öne çıkan bir konsol. Rakibi PlayStation 5’e göre bariz derecede siklet farkı bulunan cihaz, kullanımında bu farkı hissettirecekmiş.

Microsoft’un bir önceki jenerasyon konsollarında da bileşen bazında rakibi Sony’e göre büyük farklar bulunuyordu. Halihazırda bu farklar oyunların kendisine de yansıyor, Microsoft tarafındaki oyunlar daha iyi çalışırken ve daha güzel gözükürken Sony’den iyi bir performans alınamıyordu. Ancak Sony, özel stüdyolarına yaptırdığı exclusive oyunlarla beraber benzersiz yapımlar sunarak bu açığı kapatmış ve şüphesiz ki geçen seneki konsol pazarının galibi olmuştu.

Xbox Series X Donanım

Xbox Series X Donanım Özellikleri Çok Üstün

Firmanın oyun bölümü başkanı Phil Spencer’ın söylediğine göre Xbox Series X donanım özelliklerinin üstünlüğü sayesinde rakibi PlayStation 5’e fark atacakmış. Cihaza büyük avantajlar kazandıracak olan bu özellikler oyuncular tarafından da gözle görülür biçimde hissedilecek, böylelikle cihazı optimum noktaya getirecekmiş. Temmuz ayındaki birinci parti sunumlarını da hatırlatan firma yetkilisi, bu sunumdan çok ümitli olduğunu ve sunumda cihazın getirdiği lütufları kullanan oyunların tanıtılacağının sinyalini de verdi.

Xbox Series X Donanım

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.