Xbox Series X Eski Oyunlarını Destekleyecek

Xbox Series X eski oyunları destekleyecek, yeni nesil konsollar kendinden önceki 3 jenerasyonun yapımlarını da çalıştıracak. Ancak Kinect gerektiren yapımlar desteklenmeyecek.

Xbox Series X Eski Oyun

Microsoft oyun departmanı başkanı Phil Spencer , Microsoft’un web sitesinde önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülecek konsol hakkında bir blog yayınladı.Spencer, yayınladığı blogda cihazın dört neslinin tüm yapımlarının Series X’te oynanabileceğini, bu özelliği ile konsol için yapılacak olan lansmanın şimdiye dek yapılan en kapsamlı lansman olacağını ifade etti.

Xbox Series X Eski Oyunları Destekleyecek – Kinect Hariç

Spencer, Kinect’in yeni nesil konsol için desteklenmeyeceğini açıkladı. Daha sonrasında The Verge’e verdiği demeçte de blogda yazanlara açıklık getirdi, Kinect gerektiren yapımlar maalsef yeni nesil konsolda çalışmayacak.

Blogda bunun yanında Microsoft’un önümüzdeki birkaç yıl için birinci taraf çalışmalarının yeni nesil konsola özel olmayacağını ve Xbox One’da da oynanabileceğini söyleyen ifadeler de yer aldı. Yeni nesil konsol lansmanının yılbaşından önce yapılması bekleniyor, piyasaya sürülme tarihi içinse henüz bir bilgimiz yok. Gelişmelerden haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR