Xbox Series X Etkinliği ve Tanıtılan Oyunlar

Microsoft 23 Temmuz tarihinde, Xbox Series X Etkinliği gerçekleştirdi ve Xbox Series X’e gelecek oyunları tanıttı.

Mayıs ayındaki Xbox Series X etkinliği aksine bu seferki etkinlikte çoğunlukla Microsoft’un kendi stüdyoları tarafından geliştirilen oyunlara yer verildi. Oyun fiyatları malum ülkemizde oldukça pahalı, iyi haberse etkinlikte duyurulan bütün oyunlar Xbox Game Pass ile oynanabilir olacak. Hadi o oyunlar nelermiş hep beraber bakalım.

Halo Infinite

Halo Infinite Xbox Series X etkinliği için gösterilen ilk oyundu. Gösterilen kısa teaserın hemen arkasından asıl oynanış demosu geldi. E3 2019’daki teaserda gördüğümüz pilotu yeniden gördük. Demo ayrıca grappling hook ve birkaç yeni silah daha gösterdi. 343, oyunun sınırlı sayıda yüklenmesini değil de, önümüzdeki 10 yıl boyunca Halo markasının yüzü olmasını istiyor.

Fable

Xbox Series X Etkinliği esnasında tanıtılan bir diğer oyun ise Fable. Fable geri döndü! Ve Forza Horizon’ın yapımcıları, Playground Games tarafından geliştirildiği söylentileri de onaylandı. Fragmanın başında, Tinkerbell’i anımsatan bir periyi görüyoruz ve hemen sonra bu peri devasa bir kurbağa tarafından yutuluyor. Görünüşe göre seri, eski mizah anlayışını hala koruyor.

Senua’s Saga: Hellblade 2

Hellblade serisinin 2. oyunu İzlanda’da geçecek ve Unreal Engine 5 kullanılarak geliştirilecek. Oynanış videosu gösterilmedi fakat geliştirilme aşaması Ninja Theory’nin Youtube kanalında paylaşılacak.

Avowed

Obsidian’ın yeni büyük çaplı oyunu da etkinlik sırasında gösterilen isimler arasındaydı. Avowed, karanlık bir dünyada, birinci şahıs kamera açısından, büyüler de kullanarak iskelet düşmanlara karşı savaşacağımız bir rol yapma oyunu olacak. Etkinlik sırasında bir fragman da gösterildi.

Forza Motorsport

Xbox Series X etkinliği esnasında tanıtılan bir diğer efsanevi oyun ise Forza Motorsport. Turn 10 Studios tarafından geliştirilen yeni Forza yapımı, henüz geliştirilme sürecinin başında. Oyun motoru kullanılarak hazırlanmış bir video gösterildi ve tahmin edilebileceği üzere Xbox Series X’in sahip olduğu nimetleri sonun kadar kullanacak. Xbox Series X etkinliği içinde tanıtılan en heyecan verici oyun diyebiliriz kendisine.

State of Decay 3

Undead Labs, State of Decay 3’e ait ilk görüntüleri etkinlik sırasında paylaştı. Bu zombi-hayatta kalma türündeki oyun serisinin yeni yapımı, en az eskileri kadar karanlık duruyor.

CrossfireX

İşte karşınızda Xbox Series X etkinliğinde tanıtılan en efsane hikaye oyunu Crossfire X. Remedy’nin de geliştiricilerinden biri olduğu, CrossfireX’in senaryosuna dair ilk görüntüler etkinlikte gösterildi. Yapım, Remedy’nin daha önceki oyunlarında sahip olduğu o psikolojik ve karakter odaklı hikaye ögelerine sahip olacak gibi duruyor. Bu yılın sonunda gelecek.

Warhammer 40,000: Darktide

Xbox Series X’in çıkışıyla beraber gelecek olan, konsola-özel Darktide da etkinlik sırasında gösterildi. 2021’de geliyor.

Phantasy Star Online 2

Yine bir konsola-özel çıkış oyunu, bu kez Sega’dan geldi. Phantasy Star Online 2: New Genesis, beraberinde yeni bir dünya ve aksiyon odaklı bir çatışma mekaniği getiriyor. Genişleme paketi 2021’de gelecek.

Medium

Daha önceki bir etkinlikte duyurulan yeni nesil korku oyunu Medim, bu etkinlikte tekrar gösterildi. Geliştiriciler ayrıca, yapımın müzikleri için Akira Yamaoka ile çalıştıklarını söyledi. Yamaoka, en iyi Silent Hill serisinde çıkarttığı işle biliniyor.

The Gunk

SteamWorld’ün yaratıcıları tarafından geliştirilen The Gunk, Series X çıkışı için konsola-özel olarak duyuruldu. Görünüşe göre oyunu adını veren Gunk, toplanabilir bir materyal olacak.

Tetris Effect: Connected

Xbox Series X etkinliği esnasında tanıtılan bir diğer oyun ise Tetris Effect: Connected. Tetris Effect, sonunda Xbox’a Tetris Effect: Connected olarak geliyor, ve beraberinde oyunculara daha iyi bir deneyim sunabilmek adına multiplayer modunu da getiriyor. Değişmeyen şeyler ise, göz alıcı görseller ve duygusal soundtrackin yanında serinin klasik oynanışı. Bu yılın sonunda gelecek oyunlardan biri de Tetris Effect: Connected.

Stalker 2

Xbox Series X etkinliği esnasında tanıtılan bir diğer efsanevi oyun ise Stalker 2 oldu. Sadece Xbox platformlarına çıkacak olan Stalker 2, sonunda gerçek! Meşhur reaktör patlamasının ardından mahvolmuş vaziyette olan Chernobyl’de geçen, uzun zamandır beklenen yapım, ağzına kadar bilim-kurgu ögeleriyle dolu.

Destiny 2

Destiny 2 genişlemeye devam ediyor, bununla beraber artık oyuna ve ek paketlerine erişim de daha kolay olacak, çünkü Destiny 2 bütün ek paketleriyle beraber, Series X ve One için Xbox Game Pass’e geliyor. Series X’de 4K, 60 FPS desteği de bulunduracak.

Psychonauts 2

Jack Black Psychonauts 2’de bir karaktere hayat veriyor, ve ayrıca oyunun içinde yer yer şarkı da söyleyecek. Microsoft’un Double Fine Entertainment’ı bünyesine katmasının ardından, oyundan kesilen içeriğin bir çoğu geri dönüyor ve Jack Black’in karakteri, ana karakterimiz Raz’ın karşılaşacağı yeni karakterlerden sadece biri.

As Dusk Falls

Bağımsız oyun stüdyosu Interior/Night’ın ilk yapımı olan As Dusk Falls, Güneybatı Amerika’da geçen 30 yılı anlatacak ve aile, fedakarlık gibi konuları işleyecek. Suluboya-tipi görsellik kullanan oyun, interaktif-drama olarak nitelendiriliyor.

Grounded

Daha önce duyurulan, bir başka Obsidian yapımı Grounded’da, arka bahçenizi istila etmiş ve sizi canlı canlı yiyebilecek olan böceklerden arkadaşlarınızınla beraber olup kurtulmaya çalışacaksınız. Tabi isterseniz arkadaşlarınıza ihanet edip tek başınıza hayatta kalmayı da deneyebilirsiniz. Grounded 28 Temmuz’da geliyor.

The Outer Worlds

The Outer Worlds, yeni bir DLCye kavuşuyor. Peril on Gorgon adlı DLC, Obsidian tarafından geliştirilen bu RPG’ye, daha fazla tehlike ve şirket entrikası ekleyecek. 9 Eylül’de geliyor.

Tell Me Why

Dontnod Entertainment tarafından geliştirilen bu kardeş hikayesi, bir kız ve erkek kardeşi arasındaki ilişkiye odaklanıyor. İlk bölümü 27 Ağustos’ta geliyor.

Everwild

Rare’ın geliştirici koltuğunda bulunduğu Everwild, harika bir renk paletine sahip, sakin ve kendine has bir oyun olacakmış gibi gözüküyor. Çoğu saldırgan olmayan devasa yaratıklar dünyayı dolaşıyorlar, bazıları ölümün kıyısında ve insanlar tarafından hayatta tutulmaya çalışılıyor.

Balan Wonderworld

Aksiyon oyunu Balan Wonderworld, tek bir tuş ile birçok yeteneğin kullanılabilmesini sağlıyor. Hamleleriniz, giydiğiniz kostüme göre değişkenlik gösteriyor. 24 dil destekleyen yapım, Xbox One ve Series X’e gelecek.

Hello Neighbor 2

Hello Neighbor 2, gizemli, kuş-benzeri bir yaratığı içeren oynanış videosuyla duyuruldu. Oyun, ilk oyundaki sistemleri genişletecek ve gelişmiş yapay zeka ile birlikte keşfedecek daha fazla alan sunacak. 2021’de PC ve Xbox’a geliyor.

Echo Generation

CocoCucumber tarafından geliştirilen yapım, muhteşem gözüken bir macera oyunu.

Watch Dogs: Legion

Etkinlikte Watch Dogs: Legion’ın, Assasin’s Creed’deki Brotherhood sistemine benzeyen Resistance sistemi ile ilgili bir video yayınlandı.

ExoMecha

TwistedRed, yeni FPS oyununu görücüye çıkardı. Yapım, araç savaşları ve dev silahlar kullanan mekaları bir araya getirecek. Bu yılın sonunda çıkacak olan oyun, ücretsiz olacak.

Dragon Quest 11 S

Xbox Series X etkinliği esnasında tanıtılan son oyun ise Dragon Quest 11 S. Dragon Quest 11 Xbox’a geliyor ve bu serinin Xbox’a çıkan ilk oyunu olacak. İlk bakışta önceki sürümlerinden bir farkı olmayan Dragon Quest 11 S, beraberinde oyunu retro-benzeri bir RPG’ye çevirecek olan retro modu ile geliyor. 4 Aralık’ta çıkacak.

Microsoft’un 23 Temmuz’da düzenlediği Xbox Series X etkinliği içinde duyurduğu bütün oyunları listeledik, unutmayın bu yapımların hepsine çıktıktan sonra Xbox Game Pass ile erişebilirsiniz. Bunun gibi daha fazla içerik için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR