Xbox Series X Konsola Özel Oyunlara Önem Vermeyecek

Xbox Series X konsola özel oyunları henüz duyurulmadı ama Phil Spencer’a, markanın başı, göre exclusive yapımlar “oyunların ne olduğuna bir ihanet”.

GameIndustry.biz sitesiyle yapılan bir ropörtajda, Phil Spencer, konsola özel yapımların, konsol sahibi olmayan insanlar tarafından oynanamayacağını, bunun da firmanın yapmak istemediği bir şey olduğunu belirtti.

Xbox Series X Konsola Özel Oyun
Phil Spencer

Xbox Series X Konsola Özel Oyunlar

Microsoft ve Sony’nin yeni nesil exclusive yaklaşımı resmen iki farklı kutup. Sony PS4 oyuncularını Horizon Forbidden West ve Spider-Man: Miles Morales gibi, eclusive yapımlar, hızlıca PS5’e taşımaya çalışırken, Microsoft, kendi aygıtları için ilk birkaç sene exclusive olmayacağının sözünü verdi.

Şimdiye kadar çıkan haberler, ilgili aygıtın yeni nesilde en ulaşılabilir cihaz olabileceğini gösteriyor. Buna kanıt olarak cihazın 4 nesil öncesine kadar geriye dönük uyumluluğa sahip olacak olması gösterilebilir. Buna Sony cephesinden gelen, PS5 yeni nesilde en ucuz cihaz olmayabilir, açıklamasını da eklersek, Series X önümüzdeki neslin hem cihaz olarak, hem de yapımlarıyla ulaşılması en kolay aygıtı olabilir.

Bir önceki nesilde de Xbox’ın benzer bir politikaya sahip olduğunu biliyoruz. Firma ilk yıllarında Xbox Ona’a özel olarak çıkan birçok yapımı sonraki yıllar içerisinde PC’ye de getirmişti.

Xbox Series X Konsola Özel Oyun
Sunset Overdrive

Xbox Series X Konsola Özel Oyunlar haberini sizlere sunduk. Daha fazla gündem haberi için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR