Xiaomi Mi A3 Ekran Kaydı Özelliği Yakında Geliyor

Geçen hafta Xiaomi’nin Mi A2 Lite, Poco F2 Pro ve Mi A3 telefon modellerinin Android 11 ile birlikte yerel çağrı kaydı alma özelliğini alacakları ortaya çıktı. Ek olarak, Xiaomi Mi A3 ekran kaydı özelliğini Android 11 ile birlikte bünyesine kazanacak. Firma, cihazını işlevsellik özellikleriyle donatmak istiyor.

Android 11 yayınlandığında ilgili cihazın da güncelleme alacağı belirlenmişti. Geçen hafta Xiaomi yerel çağrı kaydı özelliğini Android 11 ile birlikte bahsi geçen üç cihaz üzerinde denediği sızıntısı yaşandı. Cihazın Forumlarında dönen haberlere göre, alet Android 11 güncellemesiyle yerel ekran kaydı özelliğini de alacak. Android 11 ile birlikte çağrı kaydı özelliğinin gelme ihtimali şu anlık mevcut. İlerleyenler günlerde bu ihtimal ortadan kalkar mı bilemiyoruz.

xiaomi mi a3 ekran kaydı

Çxiaomi Mi A3 Ekran Kaydı ve Google

Çok fazla istenen bir özellik olduğunun farkındayız ancak bu özellik beraberinde birçok güvenlik sorunu meydana getiriyor. Uygulama Programlama Arayüzünün güvenli olup olmadığını belirlemek için üzerinde çalışıyoruz. Bazılarınızın fark ettiği gibi Android 11 Geliştirici Önizleme sürümünde bu özelllik zaten vardı ve niyetimiz; bunu güvenlik bir şekilde uygulayıp uygulayamayacağımızı araştırmaya devam etmektir. Ek olarak, çalışmalarımız ilerledikçe topluluğu güncellemeye devam edeceğiz.

– Yerel Arama Kaydı Google Geliştirme Ekibi

Okunduğu üzere, eklentinin yapılması için öncelikle olası güvenlik sorunlarının tespit edilmesi ve tespit edilenler için ise çözüm üretilmesi gerekiyor. Bu güvenlik sorunları yüzünden, ihtimal olarak Android 11’de çağrı kaydı özelliğinin eklenmeme ihtimali her zaman olacak gibi gözüküyor. Eğer çözüm bulunamazsa bu hamlenin zaten atılması lazım. Ancak, firma bu eklentiyi zaten bağımsız bir şekilde ekleyecek. Bu yüzden, firmanın kullanıcıları bu açıklamadan bağımsız kalıyor.

xiaomi mi a3 ekran kaydı

Xiaomi Mi A3 ekran kaydı haberini sizlere sunduk. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini takip edin.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR