Xiaomi Redmi 9A ve 9C Bilgileri Geldi

Xiaomi Redmi 9A ve 9C bilgileri gün yüzüne çıkıyor. Firmanın Malezya kanadı, ilgili cihazları resmi facebook sayfasında listeledi. MediaTek Helio işlemcilerine ve 5,000mAh bataryaya sahip olan iki telefonunda fiyatları oldukça ekonomik.

Redmi 9A, 83 dolar etiketi ile Malezyalıların karşısına çıkarken, diğer ürünün fiyatı ise 100 dolar olarak belirlendi. Her iki telefonda 10W ile bataryalarını şarj ederken, 2GB Ram eşliğinde 6.5 inç HD+ ekrana sahip olacaklar.

Xiaomi Redmi 9A ve 9C Bilgi

Xiaomi Redmi 9A ve 9C Bilgileri

Damla çentiğe sahip olan her iki telefon, 5 MP ön kamera özelliği ile birlikte kullanıcılarına öz çekim deneyimini yaşatacak. 100 dolar vermek için gayet yerinde olan özellikler bununla sınırlı kalmıyor. Her iki telefon da 32 GB iç hafızaya sahip ve kullanıcılar telefonun hafızasını Micro-SD kart ile birlikte genişletebilecekler. Peki iki telefon arasında oluşan fiyat farkı neden mevcut? Bu farkın oluşmasının en büyük sebebi iki telefonun da sahip olduğu işlemci farkı. A modeli MediaTek Helio G25 işlemcisinden güç alırken, diğer yandan C modeli ise MediaTek Helio G35 işlemcisinden besleniyor. Bir başka fark ise arka kamera sensörlerinde mevcut. 9A 13 MP arka kamera sensörüne ev sahipliği yaparken, 9C 3 adet 13 MP arka kameraya ev sahipliği yapacak.

Telefon ilk olarak Malezya’da satışını yaptıktan sonra sırasıyla Çin’de ve Hindistan’da satışını yapacak.

Xiaomi Redmi 9A ve 9C Bilgi

Xiaomi Redmi 9A ve 9C bilgilerini sizlere aktardık. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini takip edebilirsiniz.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR