Xiaomi Yeni Hızlı Şarj Cihazı Tanıttı

Akıllı telefonlar günden güne daha fazla gelişiyor. Henüz birkaç sene öncesine kadar telefonlarımızın bu denli kapsamlı özelliklerinin olacağını tahmin bile edemezken şu an telefonlarımız bilgisayarlarımızla yarışır halde. Akıllı telefon sektöründeki bu gelişme sadece telefonları değil bununla beraber yanındaki aksesuarları da gelişmeye itti. Kablosuz şarj teknolojisine daha yeni alışmışken Xiaomi isimli teknoloji devi yeni bir kablosuz hızlı şarj cihazı duyurdu. Gelin cihazın şok edici hızına hep beraber bakalım. İşte karşınızda Xiaomi yeni hızlı şarj cihazı!

Xiaomi Yeni Hızlı Şarj Cihazı Tanıttı

Xiaomi Yeni Hızlı Şarj Cihazı Ne Kadar Hızlı Şarj Ediyor?

Xiaomi tarafından açıklanan bilgilere göre 80 Watt gücündeki hızlı şarj aleti 4000 mAh büyüklüğündeki bir bataryayı 19 dakikada şarj edebiliyor. Evet, %100 şarj ve 19 dakika.

Eğer telefonla çok ilgilenen birisiyseniz ve telefonunuzu şarj aletinde kaldığı zaman size fazla geliyorsa, doğal olarak, bu şarj aleti tam size göre. Telefonunuza istasyona 1 dakika koymanız %10, 8 dakika koymanız %50 ve 19 dakika da %100 şarj anlamına geliyor. Geçmişte 120W ile daha hızlı bir şarj aleti piyasa sunulmuştu fakat unutmamakta fayda var. Bu bir kablosuz şarj cihazı ki bu durum onu rakiplerinin önüne geçiriyor.

Kıyaslama yapmak istersek; 30W olan Xiaomi’nin eski kablosuz şarj cihazı aynı tipteki bir bataryayı 25 dakikada yarısına kadar doldurabiliyorken 69 dakikada tam dolum sağlıyordu. Kıyaslama yaptığımızda yeni çıkan şarj cihazının ne kadar hızlı olduğu daha da anlaşılabilir bir hal alıyor.

Xiaomi Yeni Hızlı Şarj Cihazı Tanıttı

Henüz çıkış tarihi veya fiyatı hakkında bilgimiz yok. Kâğıt üstünde çok kullanışlı bir şarj aleti olmasına rağmen ısınma sorununu nasıl çözeceklerini henüz bilmiyoruz. Umarız Xiaomi bir çözümünü bulur. Xiaomi Mi kablosuz şarj aleti hakkında detaylı bilgi için takipte kalın!

Daha fazla teknoloji haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR