Xiaomi Yeni Telefon Tasarımı Patenti Aldı

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi yeni telefon tasarımı patenti satın aldı. Önde ve arkada olmak üzere iki ekrana ve mega bir kameraya sahip olan dizaynı rakipler elde edemeyecek.

Bugünlerde, müşterilerin dikkatini çekecek bir telefon tasarımını yaratmak oldukça zor. Çoğu amiral gemisi dizaynı birbirine oldukça benzer, kamera dizaynı da aynı olaydan nasibini almaktadır. Techiesblog tarafından keşfedilen habere göre, Xiaomi bu söylenenlerin aksine bir hamle yaparak, müşterileri etkileyecek bir dizaynın patentini aldı. Patente göre, ana ekran telefonun kenarlarını da aşarak arka kapağa kadar ulaşıyor.

Xiaomi Yeni Telefon Tasarımı Patent

Xiaomi Yeni Telefon Tasarımı Patentiyle İddialı

Aslına bakılırsa, bu model bize oldukça benzer geliyor. Xiaomi Mi Mix Alpha’da bunun benzeri görülmüştü fakat ne var ki; bu sefer bir şeyler farklı. Ayırt edilecek noktası ekranın cihazın arkasında da yer alması. Görüldüğü üzere tasarım iki noktaya odaklanmış vaziyette; ekran ve kamera. Bu odaklanış piyasadaki diğer cihazlar ile her ne kadar aynı olsa da yerleştirilme şekli oldukça farklı. Ekran arkada olduğundan ötürü, ana kamerayı özçekim amaçlı kullanabileceğiz. Şirket cihaz kamerasına tıpkı Mi 10 Pro’da olduğu gibi 108 MP sensör koymayı planlıyor. Buna ek olarak, kamera lensi uzatılabilir şekilde olacak. Yani, daha sağlıklı çekimler yakalayabileceğiz.

Xiaomi Yeni Telefon Tasarımı Patent

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini takip edin.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR