Yapımı 8000 Saat Süren Jaguar Lightweight GT

yapımı 8000 saat süren Jaguar Lightweight GT

Bütün ayrıntılarıyla beraber yapımı 8000 saat süren Jaguar Lightweight GT model aracı sizlere haberimizde sunuyoruz. Klasik Jaguar E-Type modelini başarılı şekilde modernize eden Eagle isimli İngiliz şirket, yeni Lightweight GT için sipariş almaya başlayacağını duyurdu.

Dünyanın en nadir ve en güzel spor otomobillerinden olan araç kapsamlı bir şekilde yeniden tasarlandı. Eagle henüz bir fiyat açıklaması yapmadı ancak 2017’de 7.37 milyon dolara satılan orijinal E-Type Lightweight’den daha ucuz olacağına eminiz. Aracın üretimindeki 8000 saatlik süreç orijinal Jagur E-Type’ın sökülmesi ve çelik kaportanın yerine orijinalinden daha dayanıklı alüminyum kaporta kullanılmasıyla başlıyor. Eagle’ın söylediğine göre yalnızca bu işlem 2500 saat alıyor. Yapılan diğer işlemler ise daha geniş yan eşikler, 16″ jantlar için daha büyük çamurluklar ve 4.7 Litre hacminde 380 beygir güç üreten sıralı 6 silindir motor. Bu gücü mümkün kılan ise yeni bir alaşım blok, daha büyük valfler, özel bir krank mili, pistonlar ve bağlantı çubukları.

yapımı 8000 saat süren Jaguar Lightweight GT
Eagle E-Type

Yapımı 8000 Saat Süren Jaguar Lightweight GT Özel Bir Araç

Ayrıca aracın vites ve diferansiyel kutularında, arka göbek ve yağ kartelinde dahi hafif magnezyum döküm kullanıldığını belirtmek gerekiyor. Tam senkron 5 vitesli şanzımana sahip olan aracın süspansiyonunda özel yay oranları ile ayarlanabilir Öhlins amortisörler kullanılıyor ve araçta modern dört pistonlu fren kaliperleri bulunuyor. İç mekanı deri malzemeden lüks bir şekilde yeniden dizayn edilen aracın özelleştirilen arka bölmesi ve taban döşemesi uzun sürücüler için daha fazla baş ve bacak mesafesi sunuyor. Daha önce söylediğimiz üzere Eagle henüz bir fiyat açıklamasında bulunmadı ancak 8000 saatlik restorasyon çalışmasının ucuza mal olmayacağına eminiz.

yapımı 8000 saat süren Jaguar Lightweight GT
Eagle E-Type iç mekanı

Yapımı 8000 Saat Süren Jaguar Lightweight GT’yi sizlere sunduk. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!