Yeni Apple Watch 6’nın O2 sensörü hatalı ölçüm yapıyor olabilir

Apple Watch 6'nın O2 sensörü

Apple Watch 6’nın O2 sensörü hakkında doğru ölçüm yapmadığına ve tıbbi olarak kullanılamayacağına dair bulgular ortaya atıldı.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen 15 Eylül Apple etkinliğinde Apple Watch 6 ile birlikte birçok ürün tanıtıldı. Bunların arasında ise O2 sensörüne sahip yeni Apple Watch 6 oldukça dikkat çekti.

Genel olarak Apple etkinliğine bakacak olursak; yeni iPhone 12 tanıtılmadığı için beklentimizin oldukça altında kalmıştı. Apple Watch Series 6 ve daha uygun fiyatlı Apple Watch SE harici diğer apple haberleri bizi memnun etmedi diyebiliriz. Tabii ki kullanıcılar tarafından tahmin edildiği gibi kandaki oksijen seviyesini ölçebilen O2 sensörü de Apple Watch ile birlikte tanıtılmıştı.

Apple, kan oksijen ölçüm uygulamasının tıbbi kullanım için tasarlanmadığını kesinlikle belirtti, ancak bir köşe yazarı, gerçek kullanım sırasında gerçekte nasıl çalıştığını görmek istedi.

Apple Watch 6'nın O2 sensörü

Teknoloji köşe yazarı, Apple Watch 6’nın O2 sensörü için ‘çoğunlukla işe yaramaz’ olduğunu söyledi.

Bir teknoloji köşe yazarı, deneyimlemek için taktığı Apple Watch 6’nın herkesi hayal kırıklığına uğratmayacağını belirtti. Kalp krizi gibi herhangi bir risk anında fark edip, 911’i aramasında yine aynı şekilde çalıştığını ama kandaki oksijen seviyesini ölçme konusunda başarısız olduğunu belirtti.

Köşe yazarı, Apple Watch 6’nın kandaki oksijen oranını ölçerken çelişkide kaldığını belirtti. Bu nedenle ise yeni Apple Watch 6’nın bu özelliğini başarısız olarak nitelendirdi.

Daha fazla teknoloji haberleri ve teknoloji incelemeleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.