Yeni Arcade Dönemi Adına Apple Oyun Kontrolcüsü Yolda

Apple Oyun Kontrolcü

Televizyon ve eğlence servisleriyle öne çıkmak isteyen firma, Apple oyun kontrolcüsü için kolları sıvadı. Cihaz, firmanın kendi platformlarına özel olacak.

Ünlü telefon üreticisi ve servis sunucusu firma kendi ekosistemini oluşturmaya devam ediyor. Oyun kanadında geride kalan firmanın birincil amacı son kullanıcıya hitap eden basit yapımlar geliştirerek bu alanda da kendisini rakipleri gibi gösterebilmek. Özellikle en büyük rakibi Google’ın Stadia adımından sonra firma, sektöre giriş yapmayı kendisi için bir zorunluluk olarak hedeflemiş durumda.

Apple Oyun Kontrolcü

Apple Oyun Kontrolcüsü Hakkında Bilinenler

Cihaz Apple TV ve Apple Arcade platformları için geliştirilmekte. Ergonomik olarak iyi bir deneyim yaşatmak isteyen firma, bu konu üzerine fazlaca yoğunlaşıyor. Cihaz için hala bir çıkış tarihi belirtilmiş değil, söylentiler 2020 sonlarını ya da 2021 başlarını işaret ediyor. Ancak, şunu da belirtmekte yarar var ki, her an sürpriz bir duyuruya hazırlıklı olmak lazım. Cihazın iPhone 12 ile beraber tanıtılacağı söylentileri de mevcut, ancak bize göre bu çok düşük bir ihtimal.

Apple Oyun Kontrolcü

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!