Yeni Bir Ghost Of Tsushima Mı Geliyor?

Bu yılın en çok satan oyunlarından olan ve Sony‘nin yeni gözbebeği diyebileceğimiz Ghost Of Tsushima‘nın adı bugünlerde yine kulislerde dolaşır oldu. Oyunun yapımcısı Sucker Punch‘ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir iş ilanı oyunun ismini yeniden gündeme aldı.

Yeni Bir Ghost Of Tsushima Mı Geliyor?

17 Temmuz 2020’de Playstation 4 için piyasaya sürülen oyun, konsol oyuncuları tarafından büyük bir ilgi gördü. Sony piyasaya çıktığı tarihten kısa bir süre sonra oyunun satış rekoru kırdığını açıklamıştı. Halen The Last Of Us II kadar satılmasa da adı The Last Of Us Part II kadar da polemiğe girmedi. Hatırlarsınız ki The Last Of Us Part II ilk üç günde 4 milyon satış yapmıştı, Ghost Of Tsushima ise ilk üç günde 2.4 milyon satarak beklenenden daha iyi bir satış sayısına ulaştı. Geçtiğimiz günlerde çıkan co-op modu Ghost Of Tsushima:Legends‘den sonra suskunluğu çok kısa sürmedi Sucker Punch‘ın. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir iş ilanı haberiyle oyunculara yoksa yeni oyun mu geliyor dedirtti. Sucker Punch’ın yayınladığı ilanda Feodal Japonya döneminde geçen hikayeleri yazabilen yazar ilanı verildi. Tabii olarak Ghost Of Tsushima 1270’li yıllarda Moğolların Japonya seferini işlemiş bir oyundan bahsedince açılan ilan yeni oyundan haberci gibi duruyor.

Yeni Bir Ghost Of Tsushima Mı Geliyor?

Şu dönemde yeni konsola gelecek oyunlar ve bazı Playstation özel oyunların PC platformuna gelmesi konuşulurken diğer bir taraftan Sony kendine ait oyunların devam oyunlarını da duyurmaya hazırlanıyor diyebiliriz. Tahminimce Ghost Of Tsushima’yı diğer Playstation özel oyunlarına nazaran PC’de daha geç göreceğiz gibi görünüyor. Sunduğu özgün hikayesi ve oynayışıyla adından söz ettiren Ghost Of Tsushima şayet PC platformuna duyurulursa orada da mekanın sahiplerinden olacağını tahmin ediyorum. RPG oyunlarının ağır topları arasına girmeyi başaran Ghost Of Tsushima’nın yeni oyunu Sony’nin yeni nesil konsolu olan Playstation 5 için elinde bulunan büyük kozlardan biri diyebiliriz. Şu günlerde Legends ek paketine gelen tepkilere göre yeni oyunu ilerleyen dönemlerde görebiliriz. Daha fazla bu tarz oyun haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR