Yeni Disney Filmleri İle Sinemaya Geri Dönüyoruz!

yeni disney filmleri

Yeni Disney filmleri ile pandemi sürecinden artık çıkıyoruz! Sinemaseverlerin hayallerini süslediği sinema salonları artık boş kalmayacak. Disney, yeni kampanyasını açıkladı. #SinemaAşkına isimi ile başlatılan bu kampanya, biz filmseverleri sinema salonlarına davet ediyor. Gelelim bu kampanyanın detaylarına ve yeni Disney filmleri ile ilgili merak edilenlere…

Disney #SinemaAşkına Kampanyasını Başlattı

Bu kampanyanın başlatılmasındaki başlıca nedenleri arasında dünya üzerinde etkisini sürdüren COVID-19 oldu. Pandemi sürecinde tüm mekanların yasaklandığı prosedürlerde sinemanın yasaklanması da doğal olarak bulunuyordu. Normalleşme sürecinde sinemaların da aktif rol oynaması tüm sinemaseverleri mutlu etmiş gözüküyordu.

İnsanlar artık sinemaya gidebiliyor. Vizyondaki filmler için gerekli temizlik ve sosyal mesafe kurallarına uyuluyor. Sinema içerisinde havalandırmaların da etkin rol oynadığı bu tarafta ne yazık ki gişe de gözle görülür sıkıntılar boy gösteriyor.

Disney’in bu kampanyası ile ‘Sinema Aşkına’ bir şeyler yapabileceğimizi gösteriyor. Uzun süre sonra tekrar vizyona filmlerini çıkarmasını hem kutluyor, hem de izleyicilerini tekrar sinema solanlarına davet ediyor.

Yeni Disney Filmleri ile Sinema Aşkına!

Sinema… Bunun hem eşsiz hem de göreceli bir şey olduğunu benim gibi sizler de biliyorsunuz. Ama biz sinema aşkına nelerden vazgeçtik hiç düşündünüz mü? Veya sinema aşkına neler yapmıştık?

Sevgilinle gittiğin o filmleri, arkadaşlarınla hangi filme gitsek tartışmaları ya da aylardır beklediğin o film için saatlerce bilet sırasında beklediğin an’lar… Unutttunuz mu bu günleri? Sinema Aşkına yeri geldiğinde neler yaptığımızı Disney unutmamış. Hatta bu aşkımız için de ayrıca bizi kutluyor. Bu kutlamasını bir spot film ile de süslemiş. Gelin isterseniz Disney’in bizim için yayınladığı bu spot filmi hep beraber izleyelim:

Pixar Animation Studios, Marvel Studios ve Lucasfilm’den sonra 20th Century Studios, Searchlight Pictures ve Blue Sky Animation gibi birbirinden değerli yapım şirketini bünyesine katan Disney, uzun yıllar boyunca sinemaseverlerin gözünde tahtını kurmuş durumda olduğu gözle görülür bir gerçek. Peki gelelim Disney’in geri dönüşünde hangi filmler rol oynuyor onu öğrenmeye…

Yeni Disney Filmleri:

Yeni Disney filmleri kapsamında ilk film Mulan oldu. Ünlü yönetmen Niki Caro’nun yönettiği; Çin’in efsanevi savaşçısı genç bir kadının, ailesine ve ülkesine olan sevgisi uğruna Çin’in gördüğü en büyük savaşçılardan biri olmak için her şeyi riske atmasını konu alan Mulan filmi 4 Eylül’de sinemalarda vizyona girmişti. Hatta bu filmi sizler için sinemada izledik ve incelemiştik. İnceleme yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Mulan İnceleme

Ayrıca Disney ve Pixar’dan, kaybettikleri babaları ile bir gün daha geçirmek isteyen iki genç Elf erkek kardeş olan Ian ve Barley Lightfoot (Tom Holland ve Chris Pratt’in sesinden) hikayesini konu alan Hadi Gidelim, 11 Eylül’de sinemalarda olacak.

Merak ettirici oyuncu kadrosuna ve hikayesine sahip bir sonraki merak edilen Disney filmi Yeni Mutantlar‘ı ise 11 Eylül’de sinemalarda izleyebileceğiz.

Disney’in Sinema Aşkına başlıklı sinemaya geri dönüş çağrı projesi, tüm sinemaseverleri sevindirecek türden… Bir sinemasever olarak beni de mutlu eden bu kampanya, sinemalardaki normalleşme sürecini en iyi özetleyen hazırlıklardan birisi olmuş. Sinema’ya izleyici, izleyiciye sinema hasret.

Yeni Disney Filmleri İle Sinemaya Geri Dönüyoruz! adlı içeriğin sonuna geldik. Yayınladığımız içeriklerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarından takipte kalın!