Yeni Elektrikli SUV Nissan Ariya Tanıtıldı

Yeni tam elektrikli SUV Nissan Ariya tanıtıldı. Firmanın 20 ayda 10 model stratejisi devam ediyor ve bu konuda da oldukça iddialı gözüküyorlar.

2019 yılında bir konsept olarak ortaya çıkan araç, neredeyse değişmeden piyasaya sürülecek. “Ben elektrikliyim” diye bağıran elektrikli SUV, Nissan’ın genel tasarımlarına oldukça aykırı bir görüntü sergiliyor.

Elektrikli SUV Nissan Ariya Tanıt

Elektrikli SUV Nissan Ariya Tanıtıldı: Özellikler ve Fiyat

Aracın giriş versiyonu tek motorlu ve önden çekişli olarak alınabiliyor. 218 bg güç üretebilen bu versiyonu yükseltmek isterseniz de çift motorlu AWD sistemli versiyonu tercih edebiliyorsunuz. 394 bg güç ve 600 nm tork üreten bu çift motoru ister 65, ister 90 kWh’lık bataryalarla destekleyebiliyorsunuz.

Aracın hızlanma değerleri oldukça tatmin edici seviyede. 218 bg’lik baz versiyon 0-100 km/h hızlanmasını 7.5 saniyede tamamlarken AWD versiyon aynı hıza 5.1 saniyede ulaşabiliyor. Baz versiyonu 159 km/h hızla sınırlandırılmış olsa da AWD versiyonun hız sınırı 200 km/h. Sanayide bir çırpıda çözüleceğine eminiz.

Menzili seçilen bataryaya göre 360 km ile 485 km arasında değişen model içeride 12.3″ multimedya ekranı, Apple CarPlay ve Android Auto bulunduracak. Aracın, yakın zamanda Alexa’yı da destekleyeceğini belirten Nissan, Ariya’nın sürekli güncellenen bir otomobil olacağını söylüyor.

2021’in ortalarında önce Japonya sonra da ABD pazarlarında satışa çıkarılacak olan Ariya’nın başlangıç fiyatı ise 40.000 dolar olarak belirlendi.(274,185.80 TL)

Elektrikli SUV Nissan Ariya Tanıt

Gelişmelerden haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR