Yeni Ford Bronco ve Bronco Sport Tanıtıldı

Oldukça yüksek arazi kabiliyetine sahip özellikleriyle öne çıkan araçlar yeni Ford Bronco ve Bronco Sport tanıtıldı.

1965 yılından 1996’ya kadar üretilen otomobil son 14 yıldır üretilmiyordu. Son zamanlarda söylentileri dolanan ve markanın da parça parça tanıttığı yeni araç ise resmi olarak tanıtıldı.

ford Bronco Sport Tanıt
Dış tasarımdaki eski modele yapılan atıflar ve retro hava dikkat çekici

Kapıları ve tavanı çıkarılabilir olan araç tamamen off road kabiliyeti üzerine tasarlanmış. Dış tasarımında retro izler barındırsa da içeride Ford’un 2021 modellerindeki teknolojilerden ödün verilmemiş. Konsolu 2021 f150 ile neredeyse aynı olan otomobil, 94.8:1 gibi bir dişli oranına inebiliyor ki bu da aracı deyim yerindeyse düz duvara tırmanabilir hale getiriyor.

Ford Bronco ve Bronco Sport Tanıtımı

ford Bronco Sport Tanıt

Motor kısmında ise otomobil iki seçenek ile geliyor. Bunlardan biri 2.3 litre EcoBoost ( 273 bg – 420 Nm) ve 2.7 litre V6 EcoBoost (314 bg – 542 Nm ). Birinci seçenek 7 ileri Getrag manuel şanzımanla birlikte alınabilirken ikinci seçenek 10 ileri tam otomatik şanzımanla geliyor.

ford Bronco Sport Tanıt

Ford Bronco Sport Tanıtımı

Altyapı mimarisini yeni Focus ve Kuga ile paylaşan spor araç, off road konseptinden çıkıp “Crossover” konseptine göz kırpıyor. Daha ufak bir SUV amaçlanan araç halen araziye çıkabilir durumda.

ford Bronco Sport Tanıt

Kuga’dan çok daha farklı bir karaktere sahip olsa da aynı motorları paylaşan araç, 3 silindirli 1.5 litre EcoBoost (184 bg – 258 Nm) ve 2.0 EcoBoost ( 248 bg – 373 Nm) motor seçenekleriyle geliyor ve bunları 8 ileri tam otomatik şanzımanla birleştiriyor.

Siparişleri henüz açılan kardeşlerin şimdilik Avrupa pazarına gelip gelmeyeceği bilinmese de imalatın Meksika’da yapılacak olması bunu mümkün kılabilir.

ford Bronco Sport Tanıt

Gelişmelerden haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR