Yeni iPhone 12 Hakkında Detaylar

Yeni iPhone 12

Apple, yeni iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’yu sadece birkaç ay sonra çıkaracak ve şirket geçtiğimiz modellere baktığımızda Eylül ayında piyasaya yeni ürünlerini sunuyor. Ancak yeni iPhone için piyasaya sürülme tarihi biraz farklı olabilir.

Tüm dünyada pandemi hastalığı durumuna gelen koronavirüs (Covid-19) iPhone 12’nin çıkış tarihini etkileyebilir. Çeşitli kaynaklar bu gecikmenin ne kadar süreceğini tartışırken, yeni iPhone’un en geç Aralık ayında duyurulmasını bekliyoruz. Yeni iPhone bir önceki iPhone’dan daha farklı olacak. Daha önce üç adet telefon duyuran Apple’ın, iPhone 12’yi 4 farklı modelle duyurması şu an konuşulanlar arasında. Değişen tek şey telefon sayısı değil. Yeni iPhone’un da yeni tasarım değişiklikleri ile gelmesi ümit ediliyor.

iPhone 12 serisi hakkında bilmeniz gereken temel ayrıntıların birçoğu zaten sızdırılmış ve bilgiler doğrulanmasa da, özellikler, tasarım, kamera detayları, fiyat ve daha fazlası hakkında bir fikir oluşturduk.

Yeni iPhone 12

Yeni iPhone 12 Ne Zaman Çıkacak?

Yeni iPhone’un çıkış tarihi henüz net değil. Henüz Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmadı ancak Apple’ın 2020’nin sonundan önce yeni iPhone’ları duyuracağından neredeyse eminiz.

Eğer herhangi bir gecikme durumu olmazsa yeni iPhone’ların Eylül’ün ikinci haftasında duyurulmasını bekliyoruz. Önceki yıllara baktığımızda; telefonlar sunumdan 10 gün sonra satın alabilir duruma geliyor ve bu da 18 Eylül veya 25 Eylül’e kadar uzayabileceği anlamına geliyor. Tabii ki yeni iPhone’ların Türkiye’ye daha geç gelebileceğini unutmamak gerekir. Ancak tabii ki Covid-19 salgınının bir sonraki iPhone’un üretimi üzerinde ciddi bir etkisi olması nedeniyle, önceki yıllarda olduğu gibi bu tarihlerden emin olamayız.

En son söylentiler, iPhone 12’nin son testini haziran sonuna kadar tamamlayacağını ve Temmuz ayında seri üretime gireceğini gösteriyor. Bu yine de Eylül ayında satışa çıkabileceği ihtimalini güçlendiriyor, ancak sadece belirli modellerle sınırlı olabilir. Çıkış tarihi yoğun olarak Kasım ya da Aralık ayında bekleniyor. Broadcom’da (iPhone 12 bileşenlerini tedarik etmesi beklenen) bir yönetici de gecikmenin muhtemel olduğunu öne sürerken, Wall Street Journal’da bir rapor da iPhone 12’nin üretiminin yaklaşık bir ay geciktiğini öne sürdü. Bazı kaynaklar ise, Reuters ile 2021’e kayabileceğini bile söylüyorlar.

iPhone 12’nin piyasaya sürülme tarihinin modele göre değişebileceği güçlü bir olasılık. Bu, saygın analist Ming-Chi Kuo tarafından söylenen bir şey, muhtemelen telefonun Eyül’den sonra gelecek olan daha büyük modelleri olacağını söylüyor. Başka bir söylentiye göre; mmWave 5G teknolojisi daha iyi uygulamak için iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’de anten tasarımlarının değiştirildiğini ve gecikmeye katkıda bulunduğu öne sürülüyor.

Yeni iPhone 12 Fiyatı Ne Olacak?

iPhone 12’nin fiyatı, sızıntıların piyasaya sürülme tarihinden dolayı daha netleşti ve yeni iPhone’un 2019’un iPhone serisi ile ortalama aynı fiyatta olacağı söyleniyor.

Bir sonraki iPhone aralığı için fiyatlar muhtemelen aynı olmayacak. YouTuber Jon Prosser’dan alınan sızıntı bilgilere baktığımızda yeni iPhone’ların fiyat grafiği aşağıda görebileceğiniz gibi. Görünüşe göre bu fiyatlandırma bilgisini Apple’a yakın bir kaynaktan aldı, bu yüzden doğru olabilir.

Yukarıdaki bilgiler eğer doğru ise, fiyatlar geçen yıl çıkan iPhone’lar ile neredeyse aynı. Tüm bunları söyledikten sonra, iPhone 12 serisi için malzeme maliyetinin artabileceği söylendi. Bu da perakende satışta daha yüksek fiyatlar anlamına gelebilir. Apple fiyatları sahnede açıklayana kadar kesin olarak bilemeyiz.

Yeni iPhone 12 Nasıl Olacak?

Çoğu sızıntı yeni iPhone’ların, daha önceki ürünlerden çok farklı olacağını belirtiyor. Daha ileri gitmeden önce, aralarından seçim yapabileceğiniz 4 farklı boyutta model olduğunu bilmeniz gerek. Sızıntılara göre bunlar aşağıdakiler gibi olacaktır:

  • 5,4 inç ekranlı iPhone 12
  • 6,1 inç ekranlı iPhone 12 Max
  • 6,1 inç ekranlı iPhone 12 Pro
  • 6,7 inç ekranlı iPhone 12 Pro Max

Bu iPhone serisine en yeni ekleme, daha büyük bir cihaz olan iPhone 12 Max olacak. iPhone 12 Pro Max ise çok daha fazla harcama yapmak isteyenler için daha büyük bir ekran boyutuna sahip.

iPhone SE ve Macbook Pro 13 hakkında sürekli doğru bilgilere sahip olduğunu kanıtlayan bir Twitter kullanıcısı olan Jon Prosser, aşağıdaki bilgileri paylaştı.

Tutarlı sızıntılar iPhone 12’nin metal bir çerçeveye sahip olacağını ve Prosser’dan önceki güvenilir kaynak Apple analisti Ming-Ch Kuo olduğunu öne sürdü. Dört telefonun tamamının hala camdna yapılması bekleniyor.

Daha fazla içeriğe göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!