Yeni iPhone 12 tanıtılacak mı? 15 Eylül Apple etkinliği hakkında tüm bildiklerimiz!

Apple’ın 15 Eylül’de düzenleyeceği etkinlikle iPad Air 4, Apple Watch 6 ve iPhone 12 tanıtılabilir!

Heyecanla beklediğimiz 15 Eylül Apple etkinliği için sayılı günler kaldı. Bu etkinlikle beraber Apple‘ın birkaç yeni ürününü tanıtmasını ve bu yeni ürünler arasında yeni iPhone 12‘nin bulunmasını bekliyoruz.

WWDC 2020‘de yeni iOS 14‘ü izlerken heyecanlandığımız gibi, 15 Eylül’de gerçekleşecek Apple etkinliğinde de heyecanlanacağız gibi duruyor. Etkinlik, yine WWDC 2020 gibi online olarak gerçekleşecek ve Apple’ın web sitesi gibi çeşitli platformlardan rahatlıkla izleyebileceğiz.

Yeni iPhone 12

Time Flies

8 Eylül’de bir etkinliğin gerçekleşeceği söylentilerinden sonra Apple, 15 Eylül’de bir etkinliğin gerçekleşeceğini oldukça merak uyandıran bir logo ile duyurdu. Etkinlik ile birlikte duyurulan bu mavi logo, bazı spekülasyonlara yol açtı diyebiliriz. Tabii ki bu logo ile birlikte Time Flies sloganı da merak uyandırıyor.

Yeni iPhone 12

Yeni iPhone 12

Apple, her yeni iPhone serisini Eylül ayında duyurduğu için, yeni iPhone 12‘nin yine Eylül ayında duyurulmasını ümit ediyoruz. Ancak bu durum yeni iPhone 12 için biraz farklı olabilir.

Koronavirüs nedeniyle Apple’ın yeni telefonlarında bazı gecikmeler yaşanacağını daha önce söylemiştik. Bu nedenle yeni iPhone serisi ile Ekim ayında tanışabiliriz. Bununla birlikte ise WWDC 2020 etkinliğinde tanıtılan iOS 14‘ün beta sürecinden çıkacağı ve önümüzdeki Apple etkinliğinde tanıtılacağı bekleniyor.

İddialara göre iPhone 12 yeni bir tasarıma, güncellenmiş kameralara ve 5G desteğine sahip olacak. Geçtiğimiz aylardaki söylentiler ve sızıntılar, Apple’ın bir sonraki amiral gemisi telefonlarında, iPhone 5S‘den bu yana görmediğimiz kare kenarlı metal bir kasa da dahil olmak üzere ne beklediğimizi özetledi.

Ayrıca yeni iPhone 12 serisinde 4 farklı iPhone bekleniyor. iPhone 11′e benzer 5.4 ve 6.1 inç boyutlarında, daha az özellikli iki cihaz ve daha sonrasında 5G gibi yeni özelliklere sahip iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max bekleniyor.

Apple Watch 6

Yeni iPhone 12

Apple Watch 6‘nın Eylül ayı başlarında piyasaya sürüleceğine dair çok sayıda söylenti duyduk, ancak ortaya çıkmasını beklediğimiz tarihte Apple, Time Flies etkinliğini duyurdu.

Apple Watch 6 ile birlikte büyük tasarım değişiklikleri beklemiyoruz. Ancak söylentiler Apple Watch 6 ile birlikte birkaç yeni özelliğin gelebileceğini gösteriyor. Bunlardan bir tanesi ise kandaki oksijen seviyesini ölçebilen SpO2 sensörü. Bu özellik, Samsung Galaxy Watch 3 gibi diğer birçok giyilebilir cihaz ile birlikte tanıtılmıştı.

Yeni Apple Watch 6‘nın ekranında bir adet Touch ID parmak izi tarayıcısı bulunabileceği iddiası ise oldukça dikkat çekici. Başka bir iddia ise, saatin bir sıcaklık sensörü ile bile gelebileceğini söylüyor. Bütün iddiaların cevabını 15 Eylül’de gerçekleşecek olan Time Flies etkinliğinde göreceğiz.

iPad Air 4

Yeni iPhone 12

Apple Watch 6 ile birlikte yeni iPad Air 4‘ün de Time Flies etkinliğinde duyurulmasını bekliyoruz. iPad Air 3‘te ciddi gelişmeler beklemiyor olsak da, iPad Air 4, USB-C için Lightning girşini düşürebilir ve 10.5 inçlik bir ekran boyutundan 11 inçlik bir ekrana genişleyebilir.

iPad Air 4 için en etkileyici iddia ise iPad Pro‘da olduğu gibi Touch ID özelliğinden Face ID özelliğine geçiş yapmış olması. Yeni iPad ile birlikte home tuşunun artık tamamiyle ortadan kalkacağını umuyoruz.

Yine bir diğer söylentiye göre, iPad Air 4 dört stereo hoparlör alabilir ve iPhone 14’te olacağı gibi A12 eşdeğer yonga setini barındırabilir.

Apple AirTag

Yeni iPhone 12

Bir süredir Apple AirTag‘leri bekliyorduk ve WWDC 2020‘de yayınlanmadığından, Eylül Apple etkinliği, Apple’ın Tile benzeri izleyici aksesuarlarını benimsediğini göreceğimiz bir sonraki fırsat olabilir. Bir sızıntı, özel bir AirTags uygulamasının, gösterinin ardından piyasaya sürülebilecek olan iOS 14‘ün bir parçası olacağını öne sürdü.

Cihazların nasıl çalışacağına dair ise bazı söylentiler, bir iOS uygulaması sayesinde AirTag’leri kontrol edebileceğinizi söylüyor.

İşte bu kadar!

Yukarıdaki tahminlerimizde tamamen yanlış olabiliriz ve bu etkinlikte tamamen farklı bir şey bizi şaşırtabilir. Bu tamamiyle 15 Eylül’de gerçekleşecek olan Time Flies etkinliğinde belli olacak.

Genel olarak bakacak olursak, Time Flies etkinliği esnasında yeni bir Apple Watch ve yeni bir iPad göreceğimizden neredeyse eminiz. Ancak Apple’ın bunun yerine farklı açıklama planları bulunuyor olabilir.

Apple Time Flies etkinliği ve yeni iPhone 12 hakkındaki detayları hızlıca öğrenmek ve daha fazla teknoloji haberleri için Otağ‘ın Instagram ve Twitter hesaplarını takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR