Yeni Kimlik Kartı ile Para Çekmek Artık Mümkün

Kimlik Kartı ile Para Çek

Çipli kimlik kartı ile para çekmek artık mümkün. Vatandaşlar PTT Atm’lerden çipli kartlarını kullanarak çeşitli sebeplerle gelen paralarına erişebilecek.

Çipli kimlik kartları hayatımıza girdiklerinden beri, altyapı yetersizliklerinden ötürü, bir türlü vaad edilen ya da hayal edilen kullanılabilirlik seviyesine erişemedilir. Yeni kimliklerin ilk ortaya çıkmaya başladıkları zaman banka, kredi, akbil kartlarının yerine geçeceği ve her işlemi tek kart üzerinden yapabileceğimiz söyleniyordu ancak ne yazık ki durum böyle olmadı. En azından PTT sayesinde yeni kimlik kartlarının kullanılabilirliği artık bir nebze artmış gibi duruyor.

Kimlik Kartı ile Para Çek

PTT Üzerinden Çipli Kimlik Kartı ile Para Çekin

Artık sosyal yardım, doğum yardımı, İŞKUR ödemeleri ve kısa çalışma ödeneklerini PTT Atm’ler üzerinden kimlik kartlarıyla çekebileceksiniz. Üstelik ilgili ödemeleri çekebilmek için bir PTT hesabına sahip olmak zorunda da değilsiniz, kart şifresi olarak da nüfus müdürlüklerinden verilen PIN şifresini girmeniz gerekiyor. Böylelikle, artık PTT’de sıra beklemeden, sadece kimlik kartınızla PTT Atm’lerden para çekebileceksiniz.

Kimlik Kartı ile Para Çek

Bu özelliğin daha fazla yayılmasını temenni ediyor ve yeni kimlik kartının vaad edilen kullanılabilirliğe erişmesini diliyoruz. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter hesaplarını takipte kalabilirsiniz.