Yeni Nissan Ariya Elektrikli Göz Kamaştırıyor

Günümüz teknolisine yön veren otomobiller arasına bir yeni model daha katılıyor. Nissan Ariya elektrikli SUV modeli tanıtıldı.

Dünyada önemli bir pazar payını elinde bulunduran Nissan, geçtiğimiz günlerde yeni modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Geçen yıl bir konsept olarak tanıtılan Ariya’nın, 2021’in ortalarında Japonya’da satışa çıkması ve ardından yılın ilerleyen dönemlerinde ABD ve Kanada’da satışa sunulması planlanıyor. Firma, yeni modeli ile elektrkli otomobil rekabetinde yer almayı amaçlıyor.

Nissan Ariya Elektrik

Nissan Ariya Elektriklinin Fiyat Bilgisi ve Detayları

Japonya’da ve sayılı bazı ülkelerde satışa çıkacak olan model için fiyat bilgisi tam olarak netlik kazanmış değil. Ancak edinilen bilgiler ışığında otomobilin ortalama 40 bin dolar civarında olacağını ve bu fiyatın başlangıç seviyesi için geçerli olacağı iddia ediliyor. Bu fiat bareminin sebebi, dünyayı etkisi altına pandemi ve yarattığı ekonomik tablo. Otomobilde önden çekişli motor tercihi yerine, iki tekerlekten çekişli bir versiyon ve dört tekerlekten çekiş performansını mümkün kılacak çift elektrikli motor kurulumu da dahil olmak üzere birden çok yapılandırmada gelecek. Ayrıca firmanın e-4ORCE adını verdiği yeni teknolojik sistem de bu aracın kaputunun altında olacak. Şüphesiz bir merak konusuda aracın bataryaları olacaktır. Edinilen bigilere göre bu güçte ki bir araç için 63 kWh ve 87kWh kapasiteli bataryalar kullanılcak. Firma, yeni Ariya’nın 300 km gibi bir menzile sahip olacağını da iddia ediyor.

Nissan Ariya Elektrik

Nissan Ariya Elektrikli yazımızın sonuna geldik. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR