Yeni SD Express Kartları 4 Kat Daha Hızlı

Bellek kartları için standartları belirleyen SD Birliği (SD Association), yeni SD Express özelliği olan, 8.0 versiyonu duyurdu. Günümüzde kartların saniyede yaklaşık 4 GB hızında veri aktarmasına olanak tanıyan yeni SD Express bellek kartları için PCIe 4.0 ve NVMe arabirimlerini kullanan sürücüler yaygın olarak bulunuyor. Verileri zamanında aktarmak isteyen kişiler için gerektirecek sürüm daha hızlı aktarım hızı, 8K video gibi yeni teknolojiler her zamankinden daha büyük dosyalar oluştururken faydalı olacak.

Yeni SD Express karları ve özellikleri

Özellikle, 8.0 özelliği saniyede 3.938 MB kadar aktarım hızlarına izin verir, SD Association teknik incelemesine göre. Daha yavaş PCIe 3.1 arayüzünü kullanan SD 7.0 ve SD7.1 özelliklerine uygun kartlarda bulabileceğiniz saniyede 985 MB maksimum aktarım hızlarından önemli bir sıçrama olacak. SDHC, SDXC ve SDUC hafıza kartlarında yeni kural sunulacağını açıkladı. SD Association, bu teorik olarak şu anda en yüksek bellek olan 128 TB SDUC kartta kullanılabileceği anlamına geliyor SD kart tarafından destekleyecek.

Özellikleri bugün açıklanmış olmasına rağmen, Best Buy’a gidebileceğiniz ve SD 8.0 özellikleri ile yeni bir kart alabileceğiniz anlamına gelmiyor. Bellek kartı üreticilerinin özelliklerini yaklaşan ürünlere uygulamalarını beklemeniz gerekir. Ayrıca dizüstü bilgisayarlar, kameralar ve kart okuyucular gibi oldukça uzun sürecek bir işlem olan özelliği desteklemek için. donanımın sonundaki kartları okuyan cihazlara da ihtiyacınız olması gerekmekte. Bu özelliği destekleyen cihazlar henüz bilinmiyor.

Daha fazlası için Otağ‘ı, İnstagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!