Yeni Xbox Uygulaması ile iPhone’dan Oyun Oynamak Mümkün

Xbox One uzaktan oyun oynatma güncellemesi İOS cihazlara da geldi. Microsoft, yeni Xbox uygulamasını mobil cihazlar (İOS ve Android) için kullanıcıların deneyimine sundu.

Güncellenmiş tasarım ile Xbox One, X/S için uygun hale getirildi. Aslında uygulamanın son sürümünde ki özellikler önceki sürümlerde mevcuttu. Peki fark nerede, bir çok özellik artık İOS platformunda da mevcut. Bu tür bir eklenti, Xbox One sahiplerinin sahip oldukları oyunları internet üzerinden veya aynı ağ üzerinden iOS cihazlarına aktarmalarına ve cihazlarından oyun oynamalarına olanak sağlıyor.

Uzaktan oynatma aslında konsolunuzu sunucuya dönüştürür. Xbox One ve Xbox Series X/S için kullanılabilir özellik geriye dönük uyumluluk desteği bulunmadığından eski konsollarda kullanılamıyor. Diğer özelliklerden bazıları oyunları satın almadan önce Xbox‘ta önceden indirme özelliği bulunuyor. Ayrıca Xbox konsolu sahiplerinin, bir yükleme başlatma veya yakalanan ekran görüntülerini ve klipleri yükleme gibi cihazlarını uzaktan yönetmelerine de olanak tanınıyor.

Ve beklediğimiz gibi Xbox PC ve Konsol‘da bulunan arkadaşlarımızla yazılı ya da sözlü olarak sohbet etmeye olanak tanınıyor. Bu uygulama, Microsoft’un henüz iOS’ta çalıştırmadığı xCloud‘dan farklı.

Yeni konsol sahipleri için uygulama, yeni cihazınızı uzaktan kurmanın sorunsuz bir yolunu sunuyor. Uygulamayı Android ve iOS için bu bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

Daha fazla oyun haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR