Xiaomi Mi Watch Özellikleri Belli Oldu

Xiaomi özellikle fiyat performans bakımından tüketici dostu bir firma. Gündelik kullanım için ürettiği akıllı cihazlar hem cüzdan dostu hem de gayet kullanışlı diyebiliriz. Konu sporcu kesime geldiğinde Mi Smart Band 5 gibi Xiaomi tarafından üretilen akıllı bileklikler hem ucuz hem de gayet kullanışlı olabiliyor. Buna rağmen konu akıllı saatlere gelince Çin dışında Xiaomi tarafından üretilen bir akıllı saat kullanmak pek mümkün olmuyor çünkü akıllı saatler bir süredir sadece Çin pazarında satışa sunuluyor. Fakat Xiaomi Mi Watch ile bu durum değişecek gibi görünüyor.

Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Band 5

 Dünyanın çoğu yerindeki teknoloji marketlerinde yerini alması beklenen Xiaomi Mi Watch’ın bilinen özelliklerine gelin hep beraber bakalım.

Xiaomi Mi Watch Fiyatı

Xiaomi tarafından çıkartılan akıllı saatin €99 olarak fiyatlandırılacağı bekleniyor. Ülkemiz için bu fiyatlandırma nasıl olur bilinmez fakat biraz tuzlu olabilir. Fiyat dışında cihazın tam olarak ne zaman ve hangi bölgelere satışa sunulacağı ise merak konusu. Genel düşünce dünyaya yavaş yavaş yayılacağı yönünde bu sebeple Çin pazarındaki çıkış tarihinden daha sonra ülkemizde ve Avrupa’da satışa sunulacağı ön görülüyor. İş Amerika pazarına gelince ise işler karışık. Amerika çoğu giyilebilir teknolojide olduğu gibi bu ürünü de hiçbir zaman raflarda görememe ihtimaline sahip.

Xiaomi Mi Watch

Tasarım ve Ekran

Xiaomi tarafından yapılan açıklamaya göre akıllı saat daire şeklinde olacak ve sağ tarafında iki tane ayarlama yapmak için düğme bulunacak.

Saat birçok çeşit renk seçeneği ile beraber satışa sunulacak. Siyah, sarı, kırmızı, bej, turuncu ve yeşil renk seçeneklerinin olması beklense de bu seçenekler yaşanılan yere göre değişiklik gösterebilir. Gövde dışında kayış da arzu edilen renk ile kullanılabilecek.

Xiaomi Mi Watch

Görünüşe göre saat fiziksel bir çerçeve içermeyecek ve tıpkı Oppo Watch gibi kavisli bir ekran yapısına sahip olacak. Ekran 1.39 inç büyüklüğünde olacak ve AMOLED teknolojisine ev sahipliği yapacak. Saat hakkında bilinen bilgiler her ne kadar sınırlı olsa da oldukça parlak ve renkli bir ekrana sahip olacağı düşünülüyor.

Spor Olanakları

Akıllı saat denince sporcular için konulan özellikler olmadan olmaz. Techradar tarafından yapılan habere göre Xiaomi Mi Watch tam 117 egzersiz modu içerecek. Bu sayede koşmak, yürümek veya bisiklet sürmek gibi gündelik sporların dışında daha spesifik spor dalları için de özellikler barındırması bekleniyor.

Xiaomi Mi Watch

Neredeyse her akıllı saate olan yerleşik GPS dışında hava basıncı, kalp atış hızı sensörü gibi 6 adet sağlık sensörüne de sahip olacak. Diğer spor bazlı özellikler hakkında henüz detaylı bir açıklama yapılmadı.

Genel Özellikleri

Muhtemelen yeni çıkacak olan Xiaomi Mi Watch hakkında en merak edilen detay kullanacağı işletim sistemi. Çin marketine özel olarak satışa sunulan akıllı saatlerde Android tabanlı olan ve Xioami akıllı telefonlarda da kullanılan MIUI kullanılmıştı. Bu sebeple tekrardan bu işletim sisteminin kullanılması bir ihtimal.

Ayrıca Google tarafından üretilmiş olan Wear OS veya Amazfit cihazlarında kullanılan işletim sistemi de Xiaomi Mi Band için tercih edilebilecek işletim sistemleri arasında.

Her ne kadar işletim sistemi hakkında bilgimiz olmasa da bazı özellikleri kesinliğe kavuştu. Xiaomi Mi Watch, 100’den fazla saat teması içerecek ve telefon kamerası için uzaktan kumanda şeklinde kullanılabilecek. Bunlar dışında mesajlarda emoji desteği ve ses ile kontrol de kesinleşen özellikler arasında.

Pil ömrü de kullanıcıları memnun edecek cinsten. Yapılan açıklamalara göre saat tek şarj ile 16 saat kullanılabilecek. Şarj dolma süresi de 2 saat olacak. İlk bakışta fazla görünse de 16 saat kullanım için gayet kabul edilebilir bir süre.

Bir kısım özellikleri belli olan Xiaomi Mi Watch bu şekilde. Ülkemiz için alınan vergilerin kafa karıştırıcı düzeye gelmesi sebebiyle tahmini bir fiyat veremiyoruz bu sebeple beklemekte fayda var. Raflarda ne zaman yerini alacağı ise henüz belli değil. Ürün hakkındaki ileride gelecek olan detaylı açıklamaları kaçırmamak için takipte kalın!

Samsung Galaxy Watch 3 özellikleri hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla teknoloji haberleri için Otağ‘ın Instagram ve Twitter hesaplarını takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR