Youtube Bölümlere Ayırma Özelliğini Getirdi

youtube

Youtube, içerik oluşturuculara videoları bölümlere ayırma seçeneğini sundu. Böylece içerik oluşturucular, hangi saniyede ne yapıldığını işaretleyebilecek.

Youtube kullanıcılarının genellikle en çok şikayet ettiği konu uzun videolarda aradıkları şeyi zor bulmaları olur. Buna çözüm olarak içerik üreticileri, genellikler, videoların açıklama kısmına bahsettikleri konunun hangi zaman diliminde başlayacağına dair bir bildiri koyarlar. Bu konuya daha mantıklı ve uygun bir çözüm getirmek isteyen Google, sonunda harekete geçti.

youtube

Youtube’de Videolar Artık Bölümlere Ayrılabiliyor

Artık popüler video izleme platformundaki videolar bölümlere ayrılabiliyor. Bu bölümleri içerik üreticileri kendileri bizzat seçecekler, izleyiciler de ilgilendikleri bölüme yükleme barından tıklayarak hızlıca ulaşabilecek. Birçok video platformunda halihazırda olan bu özelliğin Google’nin popüler servisine gelmesi gerçekten zaman aldı, geç olsun güç olmasın diyelim. Bu özellik sayesinde artık sadece 5 dakikası bizi ilgilendiren videoları saatlerce izlemek ya da yorumlarda istediğimiz kısmın zaman dilimini veren birisini uzun uzadıya aramak zorunda değiliz.

google

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter hesaplarını takipte kalın!